Somborska liga: Pivničani lako do bodova

28.08.2018. 09:21 09:23

​​​​​​​Slavija - Kula 3:0 (3:0)

PIVNICE: Stadion Slavije, gledalaca 200, sudija: Jerilović (Apatin), strelci: Batinica u 8. Trivunović u 23. Kuhta u 30. minutu. Žuti karton: Vućenić, Kuhta (Slavija), Vujović (Kula).

SLAVIJA: Brnja, Zaskalicki, Benka, Milec, Trivunović, Kotiv, Kuhta (Babić), Petrović, Batinica (Ćorda), Vućenić (Budii), Radović.

KULA: Živko, Bodiš, Popović, Tapaji, Vujović, Anđelković (Mitrić), Babić, Stanojev (Barna), Jarić, Golić (Janjić), Davidović.

Dobra fudbalska predstava u Pivnicama gde su domaćini izvojevali pobedu. Domaći su bili bolji u prvom, a gosti u drugom utakmice. Gosti pred kraj utakmice nisu iskoristili tri prilike. Batinica je penal pretvorio u gol u 8. minutu. U 23. minutu posle brze akcija domaćih, nabačenu loptu Trivunović je glavom poslao iza golmana Živka. U 30. minutu sve je bilo rešeno kada je Kuhta poslao loptu u protivničku mrežu.

J. Šuster

Lipar - Vojvodina (T) 2:2 (1:1)

LIPAR: Igralište Lipara, gledalaca:150, sudija: N.Stojčević (Sombor), strelci: Mijić u 38. i Vorkapić (iz jedanaesterca) u 89. za Lipar, a Bojanić u 8. i D. Nikolić u 82. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Marčetić (Lipar), a Radaković, Tančić (Vojvodina).

LIPAR: Manojlović, Pejić, Mijić (Vorkapić), Basarić, Marčetić, Avdalović, Popović (Kovač), Šegan, Zarić, Lalić (Đukić), Zrakić.

VOJVODINA (T): Dukić, T. Nikolić, D. Nikolić, Mustafović, Radaković, M. Ranisavljev, G. Stanojev, Cvijić (M.Stanojev), Tančić, Vujanović, Bojanić (D. Ranisavljev).

Propustili su fudbaleri tovariške Vojvodine divnu priliku da osvoje čitav plen u Liparu. Dva puta su Tovarišani sticali minimalnu rezultatsku prednost. Ali, uporni i borbeni Liparci, u finišu meča, spasili su bod.

Đ. Št.

Tvrđava  - Polet (S) 1:1 (1:0)

BAČ: Stadion Tvrđave, gledalaca:150, sudija: B. Aleksić (Karavukovo), strelci: Salai u 22. za Tvrđavu, a Plavšić u 67. minutu za Polet, žuti kartoni: M.Agbaba, Badivuk, Salijević, Balango (Tvrđava).

TVRĐAVA: Vlajić, Lazarević, D. Agbaba, L. Janković, Salai, Šećerov, Šomoši, Badivuk (Đenadija), M. Agbaba, Čović (Salijević), Balango.

POLET (S): Živković, Tomaš (Plavšić), Rovčanin, Vukelić, Marković, Ilić (Tešović), Zejak (Bosnić), Komazec, R. Janković, Romić, Vukašinović.

Polovinom prvoga poluvremena Kristijan Salai doveo je Bačane u vođstvo, a na polovini drugog dela utakmice rezervista Sivčana Mladen Plavšić postavio krajnji rezulat. U preostalom delu susreta, uglavnom, igralo se u prostoru između dva šesnaesterca.

Đ. Št.

Hercegovac  - Krila Krajine 1:3 (0:2)

HERCEGOVAC: Stadion Hercegovca, gledalaca: 200, sudija: G. Janković (Odžaci), strelci: Novčić (iz jedanaesterca) u 88. za Hercegovac, a Lončarević u 28. i 41. i Pandurov u 83. minutu za Krila Krajine, žuti kartoni: Damjanović, Vukosav, S. Hrnjez (Hercegovac), a Paripović, Plavanski, Duvnjak (Krila Krajine).

HERCEGOVAC: Nemet, Gušić, Stojanović, V. Hrnjez, Vukosav, Damjanović, Smajić, Račić, Trivunović (Savić), Novčić, S. Hrnjez (Terzić).

KRILA KRAJINE: Stojčević, Vignjević, Stupar, Duvnjak, Dukić, Zelinčević, Lončarević (Toma), Marković, Paripović (Pandurov), Plavanski, Češljević (Medan).

Golobradi i izuzetno talentovani napadač Bačkopalančana Milan Lončarević sa dva gola pokopao je sve nade Gajdobrana. Na taj način on je trasirao put ka prvoj pobedi fudbalera Krila Krajine u nedavno započetoj ligaškoj sezoni.

Đ. Štrbac

Budućnost (P) - Kulpin 3:2 (1:1)

PARAGE: Stadion Budućnosti, gledalaca:150, sudija: P. Vujić (Kula), strelci: Jandrić u 9. i 48. i Zec u 78. za Budućnost, a F. Marić u 38. i Vjetrović (autogol) u 74. minutu za Kulpin, žuti kartoni: Vulić, Ponjević (Budućnost), a Đurić, Pereza, Anđić (Kulpin)

BUDUĆNOST (P): Đurković, Popov, Laćarak, Vjetrović, Ponjević, Živić (Maksimović), Jandrić (Sekeruš), Vulić, Alimpić (Zec), Kozomora, S. Marić.

KULPIN: Jurik, Đuga, Pereza, Kolarski, Antić, F. Marić, Poprzen, Bulatović, Zbućnović, Haška, Kajtez.

Veoma zanimljivo i sadržajno bilo je nadmetanje između fudbalera domaćeg tima i Kulpinaca. Za nijansu umešniji i uspešniji ovoga puta bili su Parozani, koji su u tri navrata sticali minimalno rezultatsko preimućstvo.

Đ. Št.

Stari grad - Odžaci 5:0 (2:0)

BAČKA PALANKA: Stadion OFK Starog grada, gledalaca:150, sudija: N. Šćepanović (Kruščić), strelci: Dmitrović u 10. i 20. Vlajić u 49. Trifunović u 70. i Miladinović u 90. minutu, žuti karton: Miladinović (Stari grad).

STARI GRAD: Bugarski, Trifunović, Rađenović, Vlajić (B. Lukač), Gajdobranski (Gostović), Marčeta, Knežević, Zeljko, Miladinović, Dmitrović (S. Valentik), Radić.

ODŽACI: Kuzmanović, Rašetić, Lazić (Zorić), Stojanović, Kuduzović, Medić, Đorđević(Mušikić), Kanja (M. Nikolić), Petković, Segedi, D. Nikolić.

Iskusni Milovan Dmitrović dva puta je matirao golmana Odžačana Nenada Kuzmanovića i nagovestio ubedljiv trijumf Bačkopalančana. Efikasni su bili još i Žarko Vlajić, Aleksandar Trifunović i Maksim Miladinović, koji su upotpunili sliku sa ove utakmice, a OFK Starom gradu sačuvali su lidersku poziciju na tabeli.

Đ. Št.

Borac - ŽAK 4:1 (0:1)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 250, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Jovanović u 50. (iz penala), i 88. Trkulja u 63. i Draško u 84. za Borac, a N. Trkulja u 20. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: Jovanović, Draško, Bošnjak (Borac), Nikić, Kovačević, Stanković, Lagundžija (ŽAK). Crveni karton: Nikić (ŽAK).

BORAC: Đukić 7, Lakatoš 8, Ramić 8, Kozomora 8, Vranac 7, Bošnjak 7, Trkulja 8, Draško 8, N. Nikolić 7, M. Jovanović 9, Stanišić 8.

ŽAK: Molnar 7, Nikić 6, Halas 6, Šimuns 7, Radusin 6, Kovčević 6, Delija 6, Dario 6 (Lagundžija), Stanković 7, Hernaus 6, N. Trkulja 7.

Odlična utkamica. Gosti su bili bolji u prvom, a domaći u drugom poluvremenu. Somborci su poveli u 20. minutu preko najboljeg igrača Nebojše Trkulje koji je uputio jednu dugu loptu pred gol Đukića, a golman je loše procenio i ona je odsela iza njegovih leđa.

Golman gostiju Molnar je bio na visini zadatka u dva navrata kada je odbranio udarce Jovanovića iz Borca. Drugo poluvreme je pripalo domaćoj ekipi koja je dominirala i postigla četiri gola.

Treba reći da su gosti sredinom drugog poluvremena ostali sa igračem manje, jer je posle drugog žutog kartona isključen Nikić.

B. Gajić

Hercegovac - Krila Krajine 1:3, Radnički - Rusin 3:3, Lipar - Vojvodina 2:2, Budućnost (P) - Kulpin 3:2, Tvrđava - Polet (S) 1:1, Slavija - Kula 3:0, Borac - ŽAK 4:1, Stari grad - Odžaci 5:0.

1. Stari grad          2      2      0      0      9:0    6

2. Borac                  2      2      0      0      7:3    6

3. Slavija               2      2      0      0      5:1    6

4. Vojvodina           2      1      1      0      5:3    4

5. Lipar                  2      1      1      0      5:3    4

6. Buduć. (P)           2      1      1      0      4:3    4

7. Rusin                  2      1      1      0      4:3    4

8. Kr. Krajine         2      1      0      1      3:2    3