108.4794

Сомборска лига: Пивничани лако до бодова

28.08.2018. 09:21 09:23

​​​​​​​Славија - Кула 3:0 (3:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 200, судија: Јериловић (Апатин), стрелци: Батиница у 8. Тривуновић у 23. Кухта у 30. минуту. Жути картон: Вућенић, Кухта (Славија), Вујовић (Кула).

СЛАВИЈА: Брња, Заскалицки, Бенка, Милец, Тривуновић, Котив, Кухта (Бабић), Петровић, Батиница (Ћорда), Вућенић (Будии), Радовић.

КУЛА: Живко, Бодиш, Поповић, Тапаји, Вујовић, Анђелковић (Митрић), Бабић, Станојев (Барна), Јарић, Голић (Јањић), Давидовић.

Добра фудбалска представа у Пивницама где су домаћини извојевали победу. Домаћи су били бољи у првом, а гости у другом утакмице. Гости пред крај утакмице нису искористили три прилике. Батиница је пенал претворио у гол у 8. минуту. У 23. минуту после брзе акција домаћих, набачену лопту Тривуновић је главом послао иза голмана Живка. У 30. минуту све је било решено када је Кухта послао лопту у противничку мрежу.

Ј. Шустер

Липар - Војводина (Т) 2:2 (1:1)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца:150, судија: Н.Стојчевић (Сомбор), стрелци: Мијић у 38. и Воркапић (из једанаестерца) у 89. за Липар, а Бојанић у 8. и Д. Николић у 82. минуту за Војводину, жути картони: Марчетић (Липар), а Радаковић, Танчић (Војводина).

ЛИПАР: Манојловић, Пејић, Мијић (Воркапић), Басарић, Марчетић, Авдаловић, Поповић (Ковач), Шеган, Зарић, Лалић (Ђукић), Зракић.

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т. Николић, Д. Николић, Мустафовић, Радаковић, М. Ранисављев, Г. Станојев, Цвијић (М.Станојев), Танчић, Вујановић, Бојанић (Д. Ранисављев).

Пропустили су фудбалери товаришке Војводине дивну прилику да освоје читав плен у Липару. Два пута су Товаришани стицали минималну резултатску предност. Али, упорни и борбени Липарци, у финишу меча, спасили су бод.

Ђ. Шт.

Тврђава  - Полет (С) 1:1 (1:0)

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца:150, судија: Б. Алексић (Каравуково), стрелци: Салаи у 22. за Тврђаву, а Плавшић у 67. минуту за Полет, жути картони: М.Агбаба, Бадивук, Салијевић, Баланго (Тврђава).

ТВРЂАВА: Влајић, Лазаревић, Д. Агбаба, Л. Јанковић, Салаи, Шећеров, Шомоши, Бадивук (Ђенадија), М. Агбаба, Човић (Салијевић), Баланго.

ПОЛЕТ (С): Живковић, Томаш (Плавшић), Ровчанин, Вукелић, Марковић, Илић (Тешовић), Зејак (Боснић), Комазец, Р. Јанковић, Ромић, Вукашиновић.

Половином првога полувремена Кристијан Салаи довео је Бачане у вођство, а на половини другог дела утакмице резервиста Сивчана Младен Плавшић поставио крајњи резулат. У преосталом делу сусрета, углавном, играло се у простору између два шеснаестерца.

Ђ. Шт.

Херцеговац  - Крила Крајине 1:3 (0:2)

ХЕРЦЕГОВАЦ: Стадион Херцеговца, гледалаца: 200, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: Новчић (из једанаестерца) у 88. за Херцеговац, а Лончаревић у 28. и 41. и Пандуров у 83. минуту за Крила Крајине, жути картони: Дамјановић, Вукосав, С. Хрњез (Херцеговац), а Париповић, Плавански, Дувњак (Крила Крајине).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Гушић, Стојановић, В. Хрњез, Вукосав, Дамјановић, Смајић, Рачић, Тривуновић (Савић), Новчић, С. Хрњез (Терзић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Дукић, Зелинчевић, Лончаревић (Тома), Марковић, Париповић (Пандуров), Плавански, Чешљевић (Медан).

Голобради и изузетно талентовани нападач Бачкопаланчана Милан Лончаревић са два гола покопао је све наде Гајдобрана. На тај начин он је трасирао пут ка првој победи фудбалера Крила Крајине у недавно започетој лигашкој сезони.

Ђ. Штрбац

Будућност (П) - Кулпин 3:2 (1:1)

ПАРАГЕ: Стадион Будућности, гледалаца:150, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Јандрић у 9. и 48. и Зец у 78. за Будућност, а Ф. Марић у 38. и Вјетровић (аутогол) у 74. минуту за Кулпин, жути картони: Вулић, Поњевић (Будућност), а Ђурић, Переза, Анђић (Кулпин)

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Попов, Лаћарак, Вјетровић, Поњевић, Живић (Максимовић), Јандрић (Секеруш), Вулић, Алимпић (Зец), Козомора, С. Марић.

КУЛПИН: Јурик, Ђуга, Переза, Коларски, Антић, Ф. Марић, Попрзен, Булатовић, Збућновић, Хашка, Кајтез.

Веома занимљиво и садржајно било је надметање између фудбалера домаћег тима и Кулпинаца. За нијансу умешнији и успешнији овога пута били су Парозани, који су у три наврата стицали минимално резултатско преимућство.

Ђ. Шт.

Стари град - Оџаци 5:0 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион ОФК Старог града, гледалаца:150, судија: Н. Шћепановић (Крушчић), стрелци: Дмитровић у 10. и 20. Влајић у 49. Трифуновић у 70. и Миладиновић у 90. минуту, жути картон: Миладиновић (Стари град).

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Трифуновић, Рађеновић, Влајић (Б. Лукач), Гајдобрански (Гостовић), Марчета, Кнежевић, Зељко, Миладиновић, Дмитровић (С. Валентик), Радић.

ОЏАЦИ: Кузмановић, Рашетић, Лазић (Зорић), Стојановић, Кудузовић, Медић, Ђорђевић(Мушикић), Кања (М. Николић), Петковић, Сегеди, Д. Николић.

Искусни Милован Дмитровић два пута је матирао голмана Оџачана Ненада Кузмановића и наговестио убедљив тријумф Бачкопаланчана. Ефикасни су били још и Жарко Влајић, Александар Трифуновић и Максим Миладиновић, који су употпунили слику са ове утакмице, а ОФК Старом граду сачували су лидерску позицију на табели.

Ђ. Шт.

Борац - ЖАК 4:1 (0:1)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Јовановић у 50. (из пенала), и 88. Тркуља у 63. и Драшко у 84. за Борац, а Н. Тркуља у 20. минуту за ЖАК. Жути картони: Јовановић, Драшко, Бошњак (Борац), Никић, Ковачевић, Станковић, Лагунџија (ЖАК). Црвени картон: Никић (ЖАК).

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 8, Рамић 8, Козомора 8, Вранац 7, Бошњак 7, Тркуља 8, Драшко 8, Н. Николић 7, М. Јовановић 9, Станишић 8.

ЖАК: Молнар 7, Никић 6, Халас 6, Шимунс 7, Радусин 6, Ковчевић 6, Делија 6, Дарио 6 (Лагунџија), Станковић 7, Хернаус 6, Н. Тркуља 7.

Одлична уткамица. Гости су били бољи у првом, а домаћи у другом полувремену. Сомборци су повели у 20. минуту преко најбољег играча Небојше Тркуље који је упутио једну дугу лопту пред гол Ђукића, а голман је лоше проценио и она је одсела иза његових леђа.

Голман гостију Молнар је био на висини задатка у два наврата када је одбранио ударце Јовановића из Борца. Друго полувреме је припало домаћој екипи која је доминирала и постигла четири гола.

Треба рећи да су гости средином другог полувремена остали са играчем мање, јер је после другог жутог картона искључен Никић.

Б. Гајић

Херцеговац - Крила Крајине 1:3, Раднички - Русин 3:3, Липар - Војводина 2:2, Будућност (П) - Кулпин 3:2, Тврђава - Полет (С) 1:1, Славија - Кула 3:0, Борац - ЖАК 4:1, Стари град - Оџаци 5:0.

1. Стари град          2      2      0      0      9:0    6

2. Борац                  2      2      0      0      7:3    6

3. Славија               2      2      0      0      5:1    6

4. Војводина           2      1      1      0      5:3    4

5. Липар                  2      1      1      0      5:3    4

6. Будућ. (П)           2      1      1      0      4:3    4

7. Русин                  2      1      1      0      4:3    4

8. Кр. Крајине         2      1      0      1      3:2    3