SP osmina finala: Kavani dva puta za četvrtfinale Urugvaja

30.06.2018. 21:50 22:06
Izvor: EPA/RONALD WITTEK

U drugoj utakmici osmine finala reprezentacija Urugvaja savladala je Portugal 2:1 (1:0)

Urugvajci su zasluženo prošli u četvrtfinale pobedivši prvaka Evrope. Imali su raspoloženog strelca Kavanija i odličnog asistenta Suareza i na kraju, odličnu odbranu koja je izdržala sve pritiske.

Urugvaj se sastaje u četvrtfinalu sa Francuskom 6. jula od 16.00 na Stadionu Njižni Novgorod.

Prvi deo utakmice zasluženo je pripao Urugvajcima. Bili su opasniji pred golom Portugalije i postigli su jedan gol. Portugalci su pokušavali organizovanim napadima da ugroze gol svog protivnika ali ozboljniju priliku nisu napravili.

Kristijano Ronaldo je u 6. minutu uputio šut sa ivice kaznenog prostora, golman Muslera je bio na mestu.

Kavani je pronašao Suareza sa desne na levu stranu i utrčao u šesnaesterac, a napadač Barselone ga je pronašao i Kavani je glavom pogodio gol za 1:0.

Fonte je odlično skočio posle nabačene lopte i glavom tukao pored gola Urugvaja u 11. minutu.

Suarez je oboren na oko 25 metara od gola u 21. minutu. Isti igrač je šutirao ispod zida, snažno, golman Portugala je odbranio.

Ronaldo je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara od gola, lopta se odnila od živog zida u 31. minutu.

Kavani je hvatao volej nakon odličnog prijema, bio je suviše iskosa i loše je zahvatio loptu u 47. minutu.

Poluvreme 1:0.

Guereiro je šutirao sa ivice kaznenog prostora punom nogom, lopta je otišla visoko iznad prečke gola Urugvaja u 52. minutu.

Adrijen je šutirao loptu u padu pred golom Urugvaja a lopta se odbila u korner. U 55. minutu Pepe je skočio visoko i glavom sproveo u mrežu nabačenu loptu za 1:1.

Edison Kavani je pogodio gol Portugalije u 62. minutu. Dopio je pas na ivicu kaznenog prostora iz prve je gađao suprotan ugao i pogodio za 2:1.

Kavani se povredio u 70. minutu i morao je da izađe iz igre.

Kvarežma je prošao po desnoj strani u uputio snažnu loptu po zemlji pred gol Urugvaja ali niko je nije dočekao u 84. minutu.

Ronaldo je šutirao ka golu u 91. minutu ali nije bilo opasno po Portugalce.

Kvarežma je imao odličnu priliku u 90 5. minutu šutirao je iskosa sa desne strane golman Urugvaja je odbranio.