104.8191

СП осмина финала: Кавани два пута за четвртфинале Уругваја

30.06.2018. 21:50 22:06
Извор: EPA/RONALD WITTEK

У другој утакмици осмине финала репрезентација Уругваја савладала је Португал 2:1 (1:0)

Уругвајци су заслужено прошли у четвртфинале победивши првака Европе. Имали су расположеног стрелца Каванија и одличног асистента Суареза и на крају, одличну одбрану која је издржала све притиске.

Уругвај се састаје у четвртфиналу са Француском 6. јула од 16.00 на Стадиону Њижни Новгород.

Први део утакмице заслужено је припао Уругвајцима. Били су опаснији пред голом Португалије и постигли су један гол. Португалци су покушавали организованим нападима да угрозе гол свог противника али озбољнију прилику нису направили.

Кристијано Роналдо је у 6. минуту упутио шут са ивице казненог простора, голман Муслера је био на месту.

Кавани је пронашао Суареза са десне на леву страну и утрчао у шеснаестерац, а нападач Барселоне га је пронашао и Кавани је главом погодио гол за 1:0.

Фонте је одлично скочио после набачене лопте и главом тукао поред гола Уругваја у 11. минуту.

Суарез је оборен на око 25 метара од гола у 21. минуту. Исти играч је шутирао испод зида, снажно, голман Португала је одбранио.

Роналдо је извео слободан ударац са око 25 метара од гола, лопта се однила од живог зида у 31. минуту.

Кавани је хватао волеј након одличног пријема, био је сувише искоса и лоше је захватио лопту у 47. минуту.

Полувреме 1:0.

Гуереиро је шутирао са ивице казненог простора пуном ногом, лопта је отишла високо изнад пречке гола Уругваја у 52. минуту.

Адријен је шутирао лопту у паду пред голом Уругваја а лопта се одбила у корнер. У 55. минуту Пепе је скочио високо и главом спровео у мрежу набачену лопту за 1:1.

Едисон Кавани је погодио гол Португалије у 62. минуту. Допио је пас на ивицу казненог простора из прве је гађао супротан угао и погодио за 2:1.

Кавани се повредио у 70. минуту и морао је да изађе из игре.

Кварежма је прошао по десној страни у упутио снажну лопту по земљи пред гол Уругваја али нико је није дочекао у 84. минуту.

Роналдо је шутирао ка голу у 91. минуту али није било опасно по Португалце.

Кварежма је имао одличну прилику у 90+5. минуту шутирао је искоса са десне стране голман Уругваја је одбранио.