Vojvodina raspucana na Banovom brdu u poslednjem kolu

17.05.2018. 21:12 21:25
Izvor: Slavlje fudbalera Vojvodine, foto: J. Grlić

Neopterećeni rezultatom, uz to i raspoloženi za igru, fudbaleri Vojvodine odigrali su na Banovom brdu odličnu utakmicu i stigli do zaslužene i najubedljivije pobede u sezoni.

Praktično, nisu učenici trenera Aleksandra Veselinovića imali slabo mesto u ekipi i u svim segmentima nadigrali su indisponiranog domaćina.

Vojvodina je prva zapretila, pošto je u 4. minutu jako, ali neprecizno šutirao Putinčanin. Domaćin je potom preuzeo inicijativu, ali je odbrana Novosađana pravovremenim intrevencijama sprečavala ekipu Čukaričkog da ozbiljnije zapreti. A onda je, igrao se 11. minut, sevnula  kontra Voše, po desnoj strani se odlično ubacio Lazarević i uputio loptu u sredinu šesnaesterca. Ona je na kraju završila kod Lazara Zličića, koji je pogodio mrežu golmana Belića, za vođstvo novosadske ekipe od 1:0.

U 17. minutu kolosalnu priliku da povisi prednost imao je Lazar Arsić, koji je prethodno bio odlično upošljen od Ezea. Međutim, njegov udarac desnom nogom završio je pored gola. U 21. minutu Puškarić je oborio Arsića na desetak metara od gola, pa je sudija Lukić pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vinsent Eze, koji je povisio rezultat na 2:0.

Već u 27. minutu smanjio je, prvim golom u dresu beogradskog tima, Slobodan Tedić, inače dete Vojvodine. Smušeno je reagovala odbrana gostiju, Tedić je bio uporan i udarcem po zemlji savladao debitanta na Vošinom golu Marka Ilića. Na drugoj strani, Vinsent Eze bio je raspoložen za igru i u 32. minutu pobegao je Kopitoviću, a onda rutinski postigao svoj drugi, a treći gol za Novosađane.

Debitanti

Utakmicu s Čukaričkim dugo će pamtiti Marko Ilić i Marko Madić, momci koji su debitovali u prvom timu Vojvodine. Trener Veselinović ispunio je obećanje da će ukazati šansu crveno-beloj mladosti, a oni su priliku, utisak je, iskoristili na najbolji način.

I u nastavku je gostujući tim diktirao tempo, a od 50. minuta na semaforu je stajao rezultat 1:4. Po levoj strani je lepo prošao Antić, centrirao, a Bogosavac je loše intervenisao, pa je Ezeu ostalo samo da ubaci loptu u mrežu. Nigerijac je nastavio šou, pa je dva minuta kasnije ponovo, po četvrti put na ovoj utakmici, smestio loptu u Belićevu mrežu, posle centaršuta Avramovskog, za pomalo nestvarnih 5:1 za Vošu.

U 78. minutu Lazar Arsić je iskoristio nesporazum Puškarića i golmana Belića, oduzeo im loptu i lako pogodio gol za uvećanje rezultata na 6:1.

Posle toga tempo utakmice je značajno opao i, utisak je, igrači obe ekipe samo su čekali da istekne vreme i da susret, a time i prvenstvo, budu završeno.

A. Predojević

ČukaričkiVojvodina 1:6 (1:3)

BEOGRAD: Stadion Čukaričkog, gledalaca: 600, sudija: Lukić (Beograd). Strelci: Tedić u 27. za Čukarički, a Zličić u 11, Eze u 21, 32, 50. i 52. i Arsić u 78. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Puškarić (Čukarički), a Saničanin i Veselinović (Vojvodina).

ČUKARIČKI: Belić 5, Veličković 5, Puškarić 5, Kopitović 5, Bogosavac 5, Drinčić 5,5, Docić 5, Bojić 5, Ovusu 5,5 (Milojević 6), Belaković 5 (Stevanović 5), Tedić 7 (Fofana 5).

VOJVODINA: Ilić 7,5, Lazarević 7,5, Veselinović 7,5, Saničanin 8, Antić 7,5, Putinčanin 8, Zličić 7,5 (Mandić), Mesarović 7,5 (Nešković 7,5), Avramovski 7,5, Arsić 8, Eze 9 (Gajić).