105.2585

Војводина распуцана на Бановом брду у последњем колу

17.05.2018. 21:12 21:25
Извор: Славље фудбалера Војводине, фото: Ј. Грлић

Неоптерећени резултатом, уз то и расположени за игру, фудбалери Војводине одиграли су на Бановом брду одличну утакмицу и стигли до заслужене и најубедљивије победе у сезони.

Практично, нису ученици тренера Александра Веселиновића имали слабо место у екипи и у свим сегментима надиграли су индиспонираног домаћина.

Војводина је прва запретила, пошто је у 4. минуту јако, али непрецизно шутирао Путинчанин. Домаћин је потом преузео иницијативу, али је одбрана Новосађана правовременим интревенцијама спречавала екипу Чукаричког да озбиљније запрети. А онда је, играо се 11. минут, севнула  контра Воше, по десној страни се одлично убацио Лазаревић и упутио лопту у средину шеснаестерца. Она је на крају завршила код Лазара Зличића, који је погодио мрежу голмана Белића, за вођство новосадске екипе од 1:0.

У 17. минуту колосалну прилику да повиси предност имао је Лазар Арсић, који је prеthodno био одлично упошљен од Езеа. Међутим, његов ударац десном ногом завршио је поред гола. У 21. минуту Пушкарић је оборио Арсића на десетак метара од гола, па је судија Лукић показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Винсент Езе, који је повисио резултат на 2:0.

Већ у 27. минуту смањио је, првим голом у дресу београдског тима, Слободан Тедић, иначе дете Војводине. Смушено је реаговала одбрана гостију, Тедић је био упоран и ударцем по земљи савладао дебитанта на Вошином голу Марка Илића. На другој страни, Винсент Езе био је расположен за игру и у 32. минуту побегао је Копитовићу, а онда рутински постигао свој други, а трећи гол за Новосађане.

Дебитанти

Утакмицу с Чукаричким дуго ће памтити Марко Илић и Марко Мадић, момци који су дебитовали у првом тиму Војводине. Тренер Веселиновић испунио је обећање да ће указати шансу црвено-белој младости, а они су прилику, утисак је, искористили на најбољи начин.

И у наставку је гостујући тим диктирао темпо, а од 50. минута на семафору је стајао резултат 1:4. По левој страни је лепо прошао Антић, центрирао, а Богосавац је лоше интервенисао, па је Езеу остало само да убаци лопту у мрежу. Нигеријац је наставио шоу, па је два минута касније поново, по четврти пут на овој утакмици, сместио лопту у Белићеву мрежу, после центаршута Аврамовског, за помало нестварних 5:1 за Вошу.

У 78. минуту Лазар Арсић је искористио неспоразум Пушкарића и голмана Белића, одузео им лопту и лако погодио гол за увећање резултата на 6:1.

После тога темпо утакмице је значајно опао и, утисак је, играчи обе екипе само су чекали да истекне време и да сусрет, а тиме и првенство, буду завршено.

А. Предојевић

ЧукаричкиВојводина 1:6 (1:3)

БЕОГРАД: Стадион Чукаричког, гледалаца: 600, судија: Лукић (Београд). Стрелци: Тедић у 27. за Чукарички, а Зличић у 11, Езе у 21, 32, 50. и 52. и Арсић у 78. минуту за Војводину. Жути картони: Пушкарић (Чукарички), а Саничанин и Веселиновић (Војводина).

ЧУКАРИЧКИ: Белић 5, Величковић 5, Пушкарић 5, Копитовић 5, Богосавац 5, Дринчић 5,5, Доцић 5, Бојић 5, Овусу 5,5 (Милојевић 6), Белаковић 5 (Стевановић 5), Тедић 7 (Фофана 5).

ВОЈВОДИНА: Илић 7,5, Лазаревић 7,5, Веселиновић 7,5, Саничанин 8, Антић 7,5, Путинчанин 8, Зличић 7,5 (Мандић), Месаровић 7,5 (Нешковић 7,5), Аврамовски 7,5, Арсић 8, Езе 9 (Гајић).