Vojvođanska liga – istok: Velikoselci drže korak

08.05.2018. 10:51 10:54
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Kozara - Vojvodina 2:1 (1:1)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 200, sudija: Bunčić (Pančevo), strelci: T. Bjelanović u 40. (iz penala), Momčilov u 65. za Kozaru, a Ninić u 28. minutu za Vojvodinu.

KOZARA: Atlagić 7, T. Bjelanović 7, M. Bunić 7, Reljić 7, B. Bunić 7, Zeljković 7 (D. Bjelanović), Misić 7, A. Petrović 7, D. Knežević 7 (Jeličić), Čudanov 7, Ivetić 7 (Momčilov 7).

VOJVODINA: Magda 7, Rudić 7 (Ivanić), Srdanov 7, Stanojević 6, Živanov 6, D. Knežević 6, Ninić 7 (Kalajyija), Malbaški 7 (O. Knežević), Juhas 7, Erceg 7, Džajski 7.

Gosti iz Perleza prvi su došli u vođstvo u 28. minutu lepim pogotkom Ninića koji je sa 16 metara efikasnim udarcem pogodio mrežu domaćeg golmana i kapitena Đorđa Atlatića. Propustili su šansu da postignu pogodak u svojoj mreži, ali su fudbaleri Kozare ipak to učinili u 40. minutu. Oboren je u šesnaestercu domaćih Dejan Reljić i sudija je pokazao na belu tačku. Kao i uvek siguran realizator penala bio je Teodor Bjelanović.

I u nastavku su fudbaleri Kozare imali su terensku inicijativu, ali bez završnice. U 65. minutu je rezervista Igor Momčilo uspeo da postigne pogodak i time obezbedi svojoj ekipi pobedu.

M. S.

Kikinda - Begej (Ž) 2:0 (2:0)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 50, sudija: Jocić (Knićanin), strelci: Đukić u 24. i Spahić u 45. minutu. Žuti karton: D. Vukobrat (Kikinda). Crveni karton: Janjanin (Begej).

OFK KIKINDA: M. Vukobrat 7, Bugarski 7, Spahić 8 (Nadlački), D. Knežević 6, Utržen 6, Kresoja 6, Krasin 6 (Radak), Đukić 7, Crnomarković 7, Kenjalo 7, D. Vukobrat 7 (Cvijan).

BEGEJ: Dr. Mijatović 5, J. Mijatović 6, Tanjga 6 (Grbić 7), Ninković 6, Vukoje 6, Šarenac 6 (Ćurćija), Radenković 7, Barišić 6 (Svitlica), Janjanin 6.

Oba pogotka Kikinđani su postigli u prvom delu igre. Prvo je Nebojša Đukić u 24. minutu iz šesnaesterca gostiju oštro šutirao, slabo je reagovao mladi golman gostiju i lopta je završila svoju putanju u mreži. Do kraja prvog dela igre Kikinđani su propustili nekoliko idealnih prilika da povećaju rezultat, ali je je  u poslednjim sekundama Marko Spahić uz pomoć gostiju ipak postigao pogodak.

U drugom delu ređale su se šanse domaćina, koje nisu pretvorene u gol. Mora se reći da su i gosti imali nekoliko prilika koje su otišle u nepovrat. Tim sa Gradskog stadiona osvojio je tri boda i ostao na samom vrhu ovog stepena takmičenja.

M. S.

Radnički (K) – Sloga  4:2 (1:1)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca: 200. Sudija: Rašković (Pančevo). Strelci: Petrić u 44. ( iz penala), Đorđević u 67,  Simić u 82, Milanović u 90  za Radnički, a Vukomanović u 6. (iz penala),  Selaković u 63 minutu za Slogu.

RADNIČKI: Branković 7, Petrić 7, Simjonović 7 (Vuličević 7), Radenković 7 (Rajić 7), Biculjević 8, Đorđević 7, Simić 7, Divnić 7, Jonović 7 (Milanović 7), Drobnjak 7, Deliblačanin 7.

SLOGA: Stevanović 7, Kerkez 7, Prica 7, Olđa 6, Savkov 7, Nedimović  7 (Lazarević -), Vukomanović 7 (Spremo 7), Selaković 7, Stefanovski 7, Angelovski 7, Marko 6.

Domaći fudbaleri  uspeli su da osvoje tri boda  sa kojima će mirnije ući u završnici prvenstva. Puleni trenera Milana Todorovića uspeli su da signu do pobede iako su gosti iz Plandišta dva puta stekli prednost golovima Vukomanovića sa penala i kasnije u drugom poluvreenu Selakovića.

Posle izjednačenja Jonovića,  Kovinci  su nastavili su sa dobrom igrom i Simić je postigao pogodak za vođstvo, da bi  u poslednjem minutu golom rezerviste Milanovića došli do prednosti od dva gola i uspeli da osvoje tri boda.

B. Stojkovski

Budućnost (SC) - ŽAK 1:0 (1:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija: Milosavljević (Kovin), strelac: Korać u 11. minutu.

BUDUĆNOST: Medić 7, Vasiljević 8, Manojlović 7 (N. Kovačević 7), Grujić 7, Tošić 8, Ivančević 7, Kozić 7, Aranitović 8, Korać 8, Gogić 7 (Ni. Kovačević), Stojičić 7.

ŽAK: Hajrović 7, Mesaroš 6 (Gavranov), Feješ 6 (I. Fućak), Latinović 6, Kočiš 6, Bucalo 7, Marčeta 7, M. Bursać 6, V. Kitanović 7, D. Fućak 6, Važić 6.

Komšijski derbi starih poznanika domaće Budućnosti i ekipe kikindskog ŽAK-a završen je minimalnom pobedom domaćina. Strelac jedinog pogotka bio je Korać u 11. minutu. Mada je postignut samo jedan pogodak bilo je prilika da igrači oba tima povećaju, ali u tome nisu uspevali.

S. M.

Polet - Sloboda 1:7 (0:3)

NAKOVO: Stadion Poleta, gledalaca oko 100, sudija: Jonić (Kikinda), strelci: Sakal u 60. za Polet, a Gavrilović u 5. 37. i 83. Kockar u 35. Gajić u 47. i 85. i Vokić u 55. minutu za Slobodu.

POLET: Kovač 6, Tintar 6, Malogajski 6, Velemirov 6, Zorić 5 (Jeličić 5), Kun 6, Inđić 6, Jašić 6, Gušić 5, Draganov 6, Sakal 6 (Ćirić).

SLOBODA: Mitrović, O. Ćulibrk 7, Jovandić 7, Radivojac 7, Galić 8, Cvijanović 8 (Đurđević), Gavrilović 8, Kockar 8, Ž. Popov 7 (Ćosić 7), Vokić 7 (Vukmirović 7), Đ. Popović 8.

Mrežu domaćeg golmana načeo je Neđo Gavrilović već u 5. minutu, a potom su se golovi ređali kao na traci u prvom i u drugom delu susreta. Tačku na osam postignutih golova u ovom meču stavio je Galić u 85. minutu.

M. S.

Jedinstvo (BK) - Vršac 1:2, Kozara - Vojvodina 2:1, Budućnost - ŽAK 1:0, Radnički (K) - Sloga 4:2, Radnički (S) - Proleter 6:0, Mladost (O) - Jedinstvo (NB) 1:0, Polet - Sloboda (NK) 1:7, Kikinda - Begej 2:0.  1. Vršac        25     17     6      2        53:20        57

2. Kozara                25     17     4      4      53:15        55

3. Sloboda (NK)    25     14     7      4      54:24        49

4. Kikinda              25     13     6      6      61:33        45

5. Mladost (O)       25     12     5      8      45:30        41

6. Vojvodina           25     11     5      9      34:30        38

7. Budućnost           25     10     7      8      30:31        37

8. Jedin. (NB)         25     11     2      12     32:42        35

9. Jedin.  (BK)        25     10     3      12     46:45        33