Војвођанска лига – исток: Великоселци држе корак

08.05.2018. 10:51 10:54
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Козара - Војводина 2:1 (1:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 200, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Т. Бјелановић у 40. (из пенала), Момчилов у 65. за Козару, а Нинић у 28. минуту за Војводину.

КОЗАРА: Атлагић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Рељић 7, Б. Бунић 7, Зељковић 7 (Д. Бјелановић), Мисић 7, А. Петровић 7, Д. Кнежевић 7 (Јеличић), Чуданов 7, Иветић 7 (Момчилов 7).

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Рудић 7 (Иванић), Срданов 7, Станојевић 6, Живанов 6, Д. Кнежевић 6, Нинић 7 (Kalajyija), Малбашки 7 (О. Кнежевић), Јухас 7, Ерцег 7, Џајски 7.

Гости из Перлеза први су дошли у вођство у 28. минуту лепим поготком Нинића који је са 16 метара ефикасним ударцем погодио мрежу домаћег голмана и капитена Ђорђа Атлатића. Пропустили су шансу да постигну погодак у својој мрежи, али су фудбалери Козаре ипак то учинили у 40. минуту. Оборен је у шеснаестерцу домаћих Дејан Рељић и судија је показао на белу тачку. Као и увек сигуран реализатор пенала био је Теодор Бјелановић.

И у наставку су фудбалери Козаре имали су теренску иницијативу, али без завршнице. У 65. минуту је резервиста Игор Момчило успео да постигне погодак и тиме обезбеди својој екипи победу.

М. С.

Кикинда - Бегеј (Ж) 2:0 (2:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 50, судија: Јоцић (Книћанин), стрелци: Ђукић у 24. и Спахић у 45. минуту. Жути картон: Д. Вукобрат (Кикинда). Црвени картон: Јањанин (Бегеј).

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Бугарски 7, Спахић 8 (Надлачки), Д. Кнежевић 6, Утржен 6, Кресоја 6, Красин 6 (Радак), Ђукић 7, Црномарковић 7, Кењало 7, Д. Вукобрат 7 (Цвијан).

БЕГЕЈ: Др. Мијатовић 5, Ј. Мијатовић 6, Тањга 6 (Грбић 7), Нинковић 6, Вукоје 6, Шаренац 6 (Ћурћија), Раденковић 7, Баришић 6 (Свитлица), Јањанин 6.

Оба поготка Кикинђани су постигли у првом делу игре. Прво је Небојша Ђукић у 24. минуту из шеснаестерца гостију оштро шутирао, слабо је реаговао млади голман гостију и лопта је завршила своју путању у мрежи. До краја првог дела игре Кикинђани су пропустили неколико идеалних прилика да повећају резултат, али је је  у последњим секундама Марко Спахић уз помоћ гостију ипак постигао погодак.

У другом делу ређале су се шансе домаћина, које нису претворене у гол. Мора се рећи да су и гости имали неколико прилика које су отишле у неповрат. Тим са Градског стадиона освојио је три бода и остао на самом врху овог степена такмичења.

М. С.

Раднички (К) – Слога  4:2 (1:1)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца: 200. Судија: Рашковић (Панчево). Стрелци: Петрић у 44. ( из пенала), Ђорђевић у 67,  Симић у 82, Милановић у 90  за Раднички, а Вукомановић у 6. (из пенала),  Селаковић у 63 минуту за Слогу.

РАДНИЧКИ: Бранковић 7, Петрић 7, Симјоновић 7 (Вуличевић 7), Раденковић 7 (Рајић 7), Бицуљевић 8, Ђорђевић 7, Симић 7, Дивнић 7, Јоновић 7 (Милановић 7), Дробњак 7, Делиблачанин 7.

СЛОГА: Стевановић 7, Керкез 7, Прица 7, Олђа 6, Савков 7, Недимовић  7 (Лазаревић -), Вукомановић 7 (Спремо 7), Селаковић 7, Стефановски 7, Ангеловски 7, Марко 6.

Домаћи фудбалери  успели су да освоје три бода  са којима ће мирније ући у завршници првенства. Пулени тренера Милана Тодоровића успели су да сигну до победе иако су гости из Пландишта два пута стекли предност головима Вукомановића са пенала и касније у другом полувреену Селаковића.

После изједначења Јоновића,  Ковинци  су наставили су са добром игром и Симић је постигао погодак за вођство, да би  у последњем минуту голом резервисте Милановића дошли до предности од два гола и успели да освоје три бода.

Б. Стојковски

Будућност (СЦ) - ЖАК 1:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Милосављевић (Ковин), стрелац: Кораћ у 11. минуту.

БУДУЋНОСТ: Медић 7, Васиљевић 8, Манојловић 7 (Н. Ковачевић 7), Грујић 7, Тошић 8, Иванчевић 7, Козић 7, Аранитовић 8, Кораћ 8, Гогић 7 (Ни. Ковачевић), Стојичић 7.

ЖАК: Хајровић 7, Месарош 6 (Гавранов), Фејеш 6 (И. Фућак), Латиновић 6, Кочиш 6, Буцало 7, Марчета 7, М. Бурсаћ 6, В. Китановић 7, Д. Фућак 6, Важић 6.

Комшијски дерби старих познаника домаће Будућности и екипе кикиндског ЖАК-а завршен је минималном победом домаћина. Стрелац јединог поготка био је Кораћ у 11. минуту. Мада је постигнут само један погодак било је прилика да играчи оба тима повећају, али у томе нису успевали.

С. М.

Полет - Слобода 1:7 (0:3)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца око 100, судија: Јонић (Кикинда), стрелци: Сакал у 60. за Полет, а Гавриловић у 5. 37. и 83. Коцкар у 35. Гајић у 47. и 85. и Вокић у 55. минуту за Слободу.

ПОЛЕТ: Ковач 6, Тинтар 6, Малогајски 6, Велемиров 6, Зорић 5 (Јеличић 5), Кун 6, Инђић 6, Јашић 6, Гушић 5, Драганов 6, Сакал 6 (Ћирић).

СЛОБОДА: Митровић, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, Радивојац 7, Галић 8, Цвијановић 8 (Ђурђевић), Гавриловић 8, Коцкар 8, Ж. Попов 7 (Ћосић 7), Вокић 7 (Вукмировић 7), Ђ. Поповић 8.

Мрежу домаћег голмана начео је Неђо Гавриловић већ у 5. минуту, а потом су се голови ређали као на траци у првом и у другом делу сусрета. Тачку на осам постигнутих голова у овом мечу ставио је Галић у 85. минуту.

М. С.

Јединство (БК) - Вршац 1:2, Козара - Војводина 2:1, Будућност - ЖАК 1:0, Раднички (К) - Слога 4:2, Раднички (С) - Пролетер 6:0, Младост (О) - Јединство (НБ) 1:0, Полет - Слобода (НК) 1:7, Кикинда - Бегеј 2:0.  1. Вршац        25     17     6      2        53:20        57

2. Козара                25     17     4      4      53:15        55

3. Слобода (НК)    25     14     7      4      54:24        49

4. Кикинда              25     13     6      6      61:33        45

5. Младост (О)       25     12     5      8      45:30        41

6. Војводина           25     11     5      9      34:30        38

7. Будућност           25     10     7      8      30:31        37

8. Једин. (НБ)         25     11     2      12     32:42        35

9. Једин.  (БК)        25     10     3      12     46:45        33