Somborska liga: Crvenčani sigurni

27.03.2018. 11:49 11:51

​​​​​​​Hajduk junior - Crvenka 1:3 (0:1)

OACI: Stadion Grbavica, gledalaca 100, sudija: Jajčević (Bačka Palanka). Strelci: Nikolić u 90. za Hajduk junior, a Kišjuhas u 43. Kekereš u 60. i M. Subotić u 85. minutu za Crvenku. Žuti karton: Dragović (Crvenka).

HAJDUK JUNIOR: Kuzmanović, Lazić, Ninčić, Vasiljević, Đorđević, Nedić, Stanković, Zorić, Kuduzović, Nikolić, Krstić.

CRVENKA: Đurišić, Kočić (Šukić), Ilić, Vujović, Dragović (Radojčić, Bošković), J. Subotić, M. Subotić, Kišjuhas, Radmanović, Kerekeš, Perović.

Podmlađena ekipa Hajduka junior je pružila otpor u prvom poluvremenu ekipi Crvenke koja pretenduje visok plasman. Crvenčani koji se nalaze na gornjoj tabeli stigli su do prednosti golom iskusnog Kišjuhasa u samom finišu prvog poluvremena, kada je gostujući fudbaler matirao mladog golmana Kuzmanovića. Na početku drugog poluvremena obe ekipe su imale svoje prilike. Gostujući tim je uvećao svoju prednost u 60. minutu kada je Kerekeš iz blizine savladao protivničkog golmana. Do kraja beležimo još jedan pogodak Crvenčana u režiji Milana Subotića da bi čast domaćih spasio najstariji fudbaler Dejan Nikolić u samom finišu utakmice.

S. Jovin

Mladost (K) - Hercegovac 2:1 (0:1)

KRUŠČIĆ: Igtralište Mladosti, gledalaca: 250 , sudija: Mahota (Sombor), strelci: Grdinić, Hančar (Mladost), Tasovac, Gušić , S. Hrnjez (Hercegovac), crveni karton: Gušiç (Hercegovac).

MLADOST (K): Ščepanović, Varga (Hančar), Kišjuhas, Fekete, Pap, Žegarac, Kilić, Grdiniç, Radaković, Balević (Holovati), Dautović.

HERCEGOVAC: Nemet, Bajčetić, S.Hrnjez, Gušić ,Škoriçć, Novčić (Trifunović), Đurasović, Smajić (Adamović), V.Hrnjez, Tasovac (Vukosav), Babić.

Fudbaleri trenera Radovana Vještice napravili su rezultatski preokret i stigli su do tri zlata vredna boda u borbi za opstanak. Najzaslužniji akteri za uspeh Mladosti su Milan Radaković i Kristijan Pap, koji çe golmanu Hercegovca Ivanu Nemetu da ostanu u ružnom iznom sećanju.  Valja istaći, da su Kruščićani, u jesenjem delu prvenstva, na gostovanju u Gajdobri, zabeležili identičnu pobedu.

Đ. Štrbac

Rusin Budućnost (M) 2:2 (0:1)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina, gledalaca: 350, sudija: Malbašić (Sombor), strelci: Čizmar u 52. i Đukanović u 90. minutu za Rusin, a Vlajić u 6. (iz jedanaesterca) i u 88. (iz jedanaesterca) minutu za Budućnost, žuti kartoni: J.Hardi, A.Kočiš (Rusin), a Vuliç (Budućnost).

RUSIN: Živko, Malacko (Janjić), A.Kočiš, J.Hardi, Hrnčar, B.Oros, Sajanković (D. Hardi), Budinski (S.Kočiš), Đukanović, Čizmar, Katona.

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Lovre, Jeftić, Bukvić, Kovačević, Vlajić, Furtula, Miladinović (Dujaković), Jovanić, Kulić (Tasić), Vulić.

U Hičkokovskoj završnici, gosti iz Mladenova nalazili su se na pragu osvajanja čitavoga plena. Ipak, fudbaleri Rusina izbegli su drugi poraz ovoga proleća pred svojim navijačima. Krajnji ishod postavio je vispreni Srđan Đukanović, koji je, doslovno, za nekoliko trenutaka bio brži od poslednjega zvižduka sudijske pištaljke.

Đ. Štrbac

Slavija (P) - Vojvodina (T) 0:0

PIVNICE: Stadion Slavije, gledalaca 250, sudija: Vračar (Sombor). Žuti kartoni: Nimet, Tešanović (Slavija), a Ramić, Vučić, Ranisavljev (Vojvodina).

SLAVIJA: Brnja, M. Žigmund, Benka, Nimet, Ćorda, Grnja, Sekeruš, Tešanović, Kotiv, Petrović (Zorzić), Kućenić (Kuhta).

VOJVODINA: Vojvodić, Đukić, T. Nikolić, Ramić, Mustafić, Turi, Pilipović, Kovačević, Milićević (Jovanov), D. Nikolić, Vučić (Cvijić), Ranisavljev (Stanojev).

Dobra fudbalska predstava u Pivnicama u kojoj su domaćini za sve vreme meča imao terensku inicijativu. Imali su domaćini veliki broj prilika, ali su napadači Sekereš, Tešanović, Kućenić i Zorzić se nisu najbolje snalazili.

J. Šuster

Kula - Stanišić 0:1, Stari grad - Lipar igra se u sredu , Slavija - Vojvodina 0:0, Hajduk junior - Crvenka 1:3, Rusin - Budućnost (M) 2:2, Mladost (K) - Hercegovac 2:1, ŽAK - Krila Krajine 0:0. Slobodna je bila  Budućnost (P)

1. Stanišić       17     15     2      0      51:9  47

2. Crvenka          17     12     2      3      50:20        38

3. Kr. Krajine     16     8      5      3      35:11        29

4. Buduć. (M)      17     8      5      4      37:19        29

5. Hajduk j.         17     8      5      4      39:22        29

6. Vojvodina      17     8      2      7      33:30        26

7. Lipar            16     6      5      5      28:32        23

8. Slavija          17     6      5      6      21:29        23