108.4794

Сомборска лига: Црвенчани сигурни

27.03.2018. 11:49 11:51

​​​​​​​Хајдук јуниор - Црвенка 1:3 (0:1)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 100, судија: Јајчевић (Бачка Паланка). Стрелци: Николић у 90. за Хајдук јуниор, а Кишјухас у 43. Кекереш у 60. и М. Суботић у 85. минуту за Црвенку. Жути картон: Драговић (Црвенка).

ХАЈДУК ЈУНИОР: Кузмановић, Лазић, Нинчић, Васиљевић, Ђорђевић, Недић, Станковић, Зорић, Кудузовић, Николић, Крстић.

ЦРВЕНКА: Ђуришић, Кочић (Шукић), Илић, Вујовић, Драговић (Радојчић, Бошковић), Ј. Суботић, М. Суботић, Кишјухас, Радмановић, Керекеш, Перовић.

Подмлађена екипа Хајдука јуниор је пружила отпор у првом полувремену екипи Црвенке која претендује висок пласман. Црвенчани који се налазе на горњој табели стигли су до предности голом искусног Кишјухаса у самом финишу првог полувремена, када је гостујући фудбалер матирао младог голмана Кузмановића. На почетку другог полувремена обе екипе су имале своје прилике. Гостујући тим је увећао своју предност у 60. минуту када је Керекеш из близине савладао противничког голмана. До краја бележимо још један погодак Црвенчана у режији Милана Суботића да би част домаћих спасио најстарији фудбалер Дејан Николић у самом финишу утакмице.

С. Јовин

Младост (К) - Херцеговац 2:1 (0:1)

КРУШЧИЋ: Игтралиште Младости, гледалаца: 250 , судија: Махота (Сомбор), стрелци: Грдинић, Ханчар (Младост), Тасовац, Гушић , С. Хрњез (Херцеговац), црвени картон: Гушиç (Херцеговац).

МЛАДОСТ (К): Шчепановић, Варга (Ханчар), Кишјухас, Фекете, Пап, Жегарац, Килић, Грдиниç, Радаковић, Балевић (Холовати), Даутовић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Бајчетић, С.Хрњез, Гушић ,Шкориçћ, Новчић (Трифуновић), Ђурасовић, Смајић (Адамовић), В.Хрњез, Тасовац (Вукосав), Бабић.

Фудбалери тренера Радована Вјештице направили су резултатски преокрет и стигли су до три злата вредна бода у борби за опстанак. Најзаслужнији актери за успех Младости су Милан Радаковић и Кристијан Пап, који çе голману Херцеговца Ивану Немету да остану у ружном изном сећању.  Ваља истаћи, да су Крушчићани, у јесењем делу првенства, на гостовању у Гајдобри, забележили идентичну победу.

Ђ. Штрбац

Русин Будућност (М) 2:2 (0:1)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалаца: 350, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Чизмар у 52. и Ђукановић у 90. минуту за Русин, а Влајић у 6. (из једанаестерца) и у 88. (из једанаестерца) минуту за Будућност, жути картони: Ј.Харди, А.Кочиш (Русин), а Вулиç (Будућност).

РУСИН: Живко, Малацко (Јањић), А.Кочиш, Ј.Харди, Хрнчар, Б.Орос, Сајанковић (Д. Харди), Будински (С.Кочиш), Ђукановић, Чизмар, Катона.

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Ловре, Јефтић, Буквић, Ковачевић, Влајић, Фуртула, Миладиновић (Дујаковић), Јованић, Кулић (Тасић), Вулић.

У Хичкоковској завршници, гости из Младенова налазили су се на прагу освајања читавога плена. Ипак, фудбалери Русина избегли су други пораз овога пролећа пред својим навијачима. Крајњи исход поставио је виспрени Срђан Ђукановић, који је, дословно, за неколико тренутака био бржи од последњега звиждука судијске пиштаљке.

Ђ. Штрбац

Славија (П) - Војводина (Т) 0:0

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 250, судија: Врачар (Сомбор). Жути картони: Нимет, Тешановић (Славија), а Рамић, Вучић, Ранисављев (Војводина).

СЛАВИЈА: Брња, М. Жигмунд, Бенка, Нимет, Ћорда, Грња, Секеруш, Тешановић, Котив, Петровић (Зорзић), Кућенић (Кухта).

ВОЈВОДИНА: Војводић, Ђукић, Т. Николић, Рамић, Мустафић, Тури, Пилиповић, Ковачевић, Милићевић (Јованов), Д. Николић, Вучић (Цвијић), Ранисављев (Станојев).

Добра фудбалска представа у Пивницама у којој су домаћини за све време меча имао теренску иницијативу. Имали су домаћини велики број прилика, али су нападачи Секереш, Тешановић, Кућенић и Зорзић се нису најбоље сналазили.

Ј. Шустер

Кула - Станишић 0:1, Стари град - Липар игра се у среду , Славија - Војводина 0:0, Хајдук јуниор - Црвенка 1:3, Русин - Будућност (М) 2:2, Младост (К) - Херцеговац 2:1, ЖАК - Крила Крајине 0:0. Слободна је била  Будућност (П)

1. Станишић       17     15     2      0      51:9  47

2. Црвенка          17     12     2      3      50:20        38

3. Кр. Крајине     16     8      5      3      35:11        29

4. Будућ. (М)      17     8      5      4      37:19        29

5. Хајдук ј.         17     8      5      4      39:22        29

6. Војводина      17     8      2      7      33:30        26

7. Липар            16     6      5      5      28:32        23

8. Славија          17     6      5      6      21:29        23