Vojvođanska liga – Sever: „Fenjeraš” zaustavio lidera

13.03.2018. 10:23 10:27
Izvor: Golman Apatinaca Rašeta lako izlazio na kraj s pokušajima Petrovčana, foto: Privatna arhiva

Mladost (BP) – Mladost (A) 0:3 (0:1)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 250, sudija Kovač (Vrbas). Strelci: Divjak u 4. Marin u 46.  i Mandić u 68. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Ožvat, Đokić (Mladost, BP), Rakić, Marin, Mandić, Rašeta (Mladost, A).

MLADOST (BP): Lenja, Fabri (Ožvat), Babjak, Nešković, Jakuš, Severinji, Pejčić (Valentik), Đokić, Ilić (Šproh), Pavlis, Nešković.

MLADOST (A): Rašeta, Petreš, Basarić, Jano (Solać), Faber, Rapaić, Macanović (Mandić), Marin (Zorić), Divjak, Rakić, Knežević.

„Fenjeraš” iz Apatina neprijatno je iznenadio jesenjeg prvaka. Već u 4. minutu Divjak je osvojio loptu prilikom nepreciznog pasa domaće odbrane i iskosa sa leve strane pogodio suprotni ugao gola Lenje. Brzo vođstvo je unelo veliku nervozu u redove domaćina koji je igrao više u širinu i unazad.

Na isteku prvog minuta u drugom poluvremenu na semaforu je stajalo 0: 2.  Brzi napad sa leve strane u gol je iz blizine pored statične odbrane Petrovčana pretvorio Marin. Treći gol Mandića u 68. minutu doneo je potpuni revanš Apatinaca domaćinu, pošto su Petrovčani prošle jeseni identičnim rezultatom pobedili na stadionu pored Dunava.

Domaći su se ljutili na sudiju Kovača jer im je u 23. minutu poništio gol Ilića zbog navodnog ofsajda. Treba reći da su indisponirani Petrovčani neprecizno i neuspešno pripretili svega tri-četiri puta preko Pavlisa, Đokića, Ilića i Ožvata, ali praktično ni jednom nisu uputili opasniji šut u okvir gola Rašete.

J. Pucovski

Tavankut - Tekstilac 3:2 (1:1)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 200, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Sili u 45. Vojnić u 85. i 92. za Tavankut, Stanković u 2. Božičić u 62. minutu za Tekstilac. Žuti kartoni: Godar, Vojnić (Tavankut), Aleksić, Latinović, Božičić, Stanković (Tekstilac).

TAVANKUT: Hoirvacki 6, Lebović 7 (Pletikosić 7), Sloboda 6, Godar 6, I. Skenderović 6, Poljaković 7, Šimić 6, Vizin 6, Sili 8, N. Skenderović 7, Vojnić 8.

TEKSTILAC: Ignjatović 6, Aleksić 6 (Lazarević), Gostović 7, Latinović 6, Doroslovac 6, Ognjenović 6, Prelić 6 (Radojčić), Mitrović 7, Božičić 7, Stanković 7, Divjak 6.

Od početka do kraja utakmica je bila tvrda i neizvesna. Iako su gosti već u 2. minutu poveli preko Stankovića. Tavankućani su nastavili sa napadima i u 45. minutu Sili je izjednačio na asistenciju Nebojše Skenderovića. U nastavku gosti su ponovo poveli preko Božičića, u finišu je Vojnić postigao dva lepa gola.

S. St.

TisaPolet (K) 2:0 (1:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 150. Sudija: N. Rauković (Subotica), Strelac: Milikić u 10. I 47. minutu. Žuti kartoni: S. Stanković, Bogdanović i Milenković (Polet).

TISA: Tasić 7, Milikić 8, Ušumović 7, Panić 8, Živković 7, Damjanović 6 (Kekezović 7), Boršoš 7 (Apro -), Kolundžić 7, Đuranović 7, Todorović 8, Vučković 7 (Maslovara -).

POLET: Ivanović 7, Anđelković 7, Milenković 6, Grubišić 6 (Stošić 7), S. Stanković 6 (Ž. Stanković -), K. Jovović 7, Ristić 7, Cvetković 7, A. Jovović 6, Bogdanović 6, Bojanić 6 (Stojković 7).

Zbog poplavljenog terena u Adorjanu, Tisa je domaćin bila u Kanjiži i uspela da se revanšira gostima iz Karavukova za jedini poraz iz jesenjeg dela prvenstva, za šta je najzaslužniji dvostruki strelac Aleksandar Milikić. Pobedom na prolećnoj premijeri, Tisa je isplivala na vrh tabele.

Vođstvo je usledilo u 10.minutu, iz akcije kojoj odbrana Poleta nije mogla da parira, pa je Milikić sa 15 metara bio precizan pogodivši desni donji ugao. Posle odmora ponovo je na pravom mestu bio Milikić i udvostručio prednost. U 47.minutu, na centaršut Dejana Kekezovića sa leve strane, Milikić je prihvatio loptu u šesnaestercu i opet niskom loptom zatresao mrežu solidnog golmana gostiju Borisa Ivanovića.

Još u dva navrata Mikikić je u 50. i 61. minutu bio u prilici, ali je golman Ivanović prvi šut odbranio, a drugi pokušaj završio je preko gola. Posle drugog gola gosti iz Karavkukova su se oslobodili pritiska, ali su njihovi napadi završavali jalovo, tako da je Tisa zasluženo slavila pobedu.

M. Mitrović

Bačka - BSK 2:0 (1:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Zinaja (Subotica), strelci: Poturica u 43. i Babić u 73. minutu.

BAČKA: Pavasović 8, Dragić 8, Limiles 7, Đukanović 7, Borenović 7, Šotra 7 (Rahić 7), Poturica 7, Milićić 7, Milovanović 7 (Purić), Ćuk 8, Babić 8 (Stojanović).

BSK: Dujić 6, Trifunović 6, Božić 6, Živković 6, Milošević 6, Agbaba 7, Bojić 6, Rančić 7, Milanović 7, Stavić 6 (Beljak 6), Božić 7.

Na otvaranju prolećne sezone fudbaleri Bačke su došli do zaslužene pobede jer su bili bolji. Organizovana ekipa Bačka stigla je do prednosti posle centaršuta Babića do Poturice a on je loptu poslao u mrežu sa nekih 10 metara.

U drugom poluvremenu Bačka pojačava tempo i nastavlja sa ofanzivom i u 73. minutu Babić je postigao vrlo lep pogodak.

S. St.

Preporod - Budućnost 1:3 (1:1)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Grbavica, gledalaca 100, sudija: Kuzmanović (Sombor), strelci: Nedić u 5. za Preporod, Alimpić u 4. Josipović u 52. Vujinović u 70. minutu za Budućnost.

PREPOROD: Sekulić 6, Nedić 7, Đorđević 6 (Ivanišević 6), Tot 6 (Bauk 6), Jarić 6 (Grabež 6), Popović 7, U. Kovač 7, Fabri 6, Ždrnja 7, Koponja 7, M. Kovač 7.

BUDUĆNOST: Ivić 7, Gačević 7, Štefek 7, Grujić 7, Alimpić 8, Rolović 7, Vujanović 8 (Kovačević 6), Vinković 7, Josipović 8 (Stojković 6), Remić 7, Adamek 8.

Gosti su igrali bolje i već u 4. minutu poveli golom Alimpića. Samo što je lopta krenuo sa centra Nedić je izjednačio rezultat.

Do kraja prvog poluvremena bilo je šansi na obe strane, najpovoljniju priliku je imao Koponja u 33. minutu kada sa 10 minuta šutirao preko gola, ali je brzo uzvratio Josipović koji je pogodio stativu.

U nastavku igre gosti su stvarali šansi a Josipović je bio precizan u 52. minutu igre. Posle brze akcije Vujinovića gosti su došli do još jednog pogotka u 70. minutu za 1:3 i tako stavili tačku na meč.

S. St.

Bačka (P) - BSK 2:0, Srbobran - Mladost (T) 2:0, Sloga (Č) - Zadrugar 4:0, Mladost (BP) - Mladost (A) 0:3, Preporod - Budućnost (G) 1:3, Tisa - Polet (K) 2:0, Tavankut - Tekstilac 3:2. Slobodan je bio Radnički (S).  1. Tisa  15     10     4      1      33:7  34

2. Srbobran           15     10     4      1      24:5  34

3. Mlad. (BP)         15     10     2      3      32:13        32

4. Radn. (S)            14     8      3      3      27:16        27

5. Sloga (Č)           15     6      5      4      34:25        23

6. BSK                    15     7      1      7      39:38        22

7. Buduć.  (G)         15     6      2      7      22:24        20

8. Tavankut           15     6      1      8      19:29        19

9. Polet (K)          15     5      3      7      22:20        18