117.062
104.8191

Војвођанска лига – Север: „Фењераш” зауставио лидера

13.03.2018. 10:23 10:27
Извор: Голман Апатинаца Рашета лако излазио на крај с покушајима Петровчана, фото: Приватна архива

Младост (БП) – Младост (А) 0:3 (0:1)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 250, судија Ковач (Врбас). Стрелци: Дивјак у 4. Марин у 46.  и Мандић у 68. минуту. Жути картони: Илић, Ожват, Ђокић (Младост, БП), Ракић, Марин, Мандић, Рашета (Младост, А).

МЛАДОСТ (БП): Лења, Фабри (Ожват), Бабјак, Нешковић, Јакуш, Северињи, Пејчић (Валентик), Ђокић, Илић (Шпрох), Павлис, Нешковић.

МЛАДОСТ (А): Рашета, Петреш, Басарић, Јано (Солаћ), Фабер, Рапаић, Мацановић (Мандић), Марин (Зорић), Дивјак, Ракић, Кнежевић.

„Фењераш” из Апатина непријатно је изненадио јесењег првака. Већ у 4. минуту Дивјак је освојио лопту приликом непрецизног паса домаће одбране и искоса са леве стране погодио супротни угао гола Лење. Брзо вођство је унело велику нервозу у редове домаћина који је играо више у ширину и уназад.

На истеку првог минута у другом полувремену на семафору је стајало 0: 2.  Брзи напад са леве стране у гол је из близине поред статичне одбране Петровчана претворио Марин. Трећи гол Мандића у 68. минуту донео је потпуни реванш Апатинаца домаћину, пошто су Петровчани прошле јесени идентичним резултатом победили на стадиону поред Дунава.

Домаћи су се љутили на судију Ковача јер им је у 23. минуту поништио гол Илића због наводног офсајда. Треба рећи да су индиспонирани Петровчани непрецизно и неуспешно припретили свега три-четири пута преко Павлиса, Ђокића, Илића и Ожвата, али практично ни једном нису упутили опаснији шут у оквир гола Рашете.

Ј. Пуцовски

Таванкут - Текстилац 3:2 (1:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Сили у 45. Војнић у 85. и 92. за Таванкут, Станковић у 2. Божичић у 62. минуту за Текстилац. Жути картони: Годар, Војнић (Таванкут), Алексић, Латиновић, Божичић, Станковић (Текстилац).

ТАВАНКУТ: Хоирвацки 6, Лебовић 7 (Плетикосић 7), Слобода 6, Годар 6, И. Скендеровић 6, Пољаковић 7, Шимић 6, Визин 6, Сили 8, Н. Скендеровић 7, Војнић 8.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 6, Алексић 6 (Лазаревић), Гостовић 7, Латиновић 6, Дорословац 6, Огњеновић 6, Прелић 6 (Радојчић), Митровић 7, Божичић 7, Станковић 7, Дивјак 6.

Од почетка до краја утакмица је била тврда и неизвесна. Иако су гости већ у 2. минуту повели преко Станковића. Таванкућани су наставили са нападима и у 45. минуту Сили је изједначио на асистенцију Небојше Скендеровића. У наставку гости су поново повели преко Божичића, у финишу је Војнић постигао два лепа гола.

С. Ст.

ТисаПолет (К) 2:0 (1:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 150. Судија: Н. Рауковић (Суботица), Стрелац: Миликић у 10. И 47. минуту. Жути картони: С. Станковић, Богдановић и Миленковић (Полет).

ТИСА: Тасић 7, Миликић 8, Ушумовић 7, Панић 8, Живковић 7, Дамјановић 6 (Кекезовић 7), Боршош 7 (Апро -), Колунџић 7, Ђурановић 7, Тодоровић 8, Вучковић 7 (Масловара -).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Анђелковић 7, Миленковић 6, Грубишић 6 (Стошић 7), С. Станковић 6 (Ж. Станковић -), К. Јововић 7, Ристић 7, Цветковић 7, А. Јововић 6, Богдановић 6, Бојанић 6 (Стојковић 7).

Због поплављеног терена у Адорјану, Тиса је домаћин била у Кањижи и успела да се реваншира гостима из Каравукова за једини пораз из јесењег дела првенства, за шта је најзаслужнији двоструки стрелац Александар Миликић. Победом на пролећној премијери, Тиса је испливала на врх табеле.

Вођство је уследило у 10.минуту, из акције којој одбрана Полета није могла да парира, па је Миликић са 15 метара био прецизан погодивши десни доњи угао. После одмора поново је на правом месту био Миликић и удвостручио предност. У 47.минуту, на центаршут Дејана Кекезовића са леве стране, Миликић је прихватио лопту у шеснаестерцу и опет ниском лоптом затресао мрежу солидног голмана гостију Бориса Ивановића.

Још у два наврата Микикић је у 50. и 61. минуту био у прилици, али је голман Ивановић први шут одбранио, а други покушај завршио је преко гола. После другог гола гости из Каравкукова су се ослободили притиска, али су њихови напади завршавали јалово, тако да је Тиса заслужено славила победу.

М. Митровић

Бачка - БСК 2:0 (1:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Зинаја (Суботица), стрелци: Потурица у 43. и Бабић у 73. минуту.

БАЧКА: Павасовић 8, Драгић 8, Лимилес 7, Ђукановић 7, Бореновић 7, Шотра 7 (Рахић 7), Потурица 7, Милићић 7, Миловановић 7 (Пурић), Ћук 8, Бабић 8 (Стојановић).

БСК: Дујић 6, Трифуновић 6, Божић 6, Живковић 6, Милошевић 6, Агбаба 7, Бојић 6, Ранчић 7, Милановић 7, Ставић 6 (Бељак 6), Божић 7.

На отварању пролећне сезоне фудбалери Бачке су дошли до заслужене победе јер су били бољи. Организована екипа Бачка стигла је до предности после центаршута Бабића до Потурице а он је лопту послао у мрежу са неких 10 метара.

У другом полувремену Бачка појачава темпо и наставља са офанзивом и у 73. минуту Бабић је постигао врло леп погодак.

С. Ст.

Препород - Будућност 1:3 (1:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Грбавица, гледалаца 100, судија: Кузмановић (Сомбор), стрелци: Недић у 5. за Препород, Алимпић у 4. Јосиповић у 52. Вујиновић у 70. минуту за Будућност.

ПРЕПОРОД: Секулић 6, Недић 7, Ђорђевић 6 (Иванишевић 6), Тот 6 (Баук 6), Јарић 6 (Грабеж 6), Поповић 7, У. Ковач 7, Фабри 6, Ждрња 7, Копоња 7, М. Ковач 7.

БУДУЋНОСТ: Ивић 7, Гачевић 7, Штефек 7, Грујић 7, Алимпић 8, Роловић 7, Вујановић 8 (Ковачевић 6), Винковић 7, Јосиповић 8 (Стојковић 6), Ремић 7, Адамек 8.

Гости су играли боље и већ у 4. минуту повели голом Алимпића. Само што је лопта кренуо са центра Недић је изједначио резултат.

До краја првог полувремена било је шанси на обе стране, најповољнију прилику је имао Копоња у 33. минуту када са 10 минута шутирао преко гола, али је брзо узвратио Јосиповић који је погодио стативу.

У наставку игре гости су стварали шанси а Јосиповић је био прецизан у 52. минуту игре. После брзе акције Вујиновића гости су дошли до још једног поготка у 70. минуту за 1:3 и тако ставили тачку на меч.

С. Ст.

Бачка (П) - БСК 2:0, Србобран - Младост (Т) 2:0, Слога (Ч) - Задругар 4:0, Младост (БП) - Младост (А) 0:3, Препород - Будућност (Г) 1:3, Тиса - Полет (К) 2:0, Таванкут - Текстилац 3:2. Слободан је био Раднички (С).  1. Тиса  15     10     4      1      33:7  34

2. Србобран           15     10     4      1      24:5  34

3. Млад. (БП)         15     10     2      3      32:13        32

4. Радн. (С)            14     8      3      3      27:16        27

5. Слога (Ч)           15     6      5      4      34:25        23

6. БСК                    15     7      1      7      39:38        22

7. Будућ.  (Г)         15     6      2      7      22:24        20

8. Таванкут           15     6      1      8      19:29        19

9. Полет (К)          15     5      3      7      22:20        18