Čuruški  „Hajduk” najbolji na turniru u Bačkom Gradištu

01.08.2017. 10:58 11:01
Izvor: Dnevnik.rs

Lepa tradicija najstarijeg kluba imena Vojvodina je nastavljena. Minulog vikenda bačkogradištanska „voša“ organizovala je po deveti put tradicionalni turnir uoči nove fudbalske sezone, koji je protekao u znaku komšija iz Čuruga.

Hajduk je prvog dana pobedio Bačku iz Đurđeva rezultatom 4:0, a u finalu su sa 3:0 savladali OFK Sirig, koji je prvog dana pobedio domaćina rezultatom 3:2. U utakmici za treće mesto Vojvodina je rezultatom 3:1 bila uspešnija od Đurđevčana.

Posle dvodnevnog igranja po ne baš fudbalskim uslovima, jer je sunce bilo veliki protivnik igračima, novi predsednik kluba slavne tradicije Goran Kudrić uručio je pobednički pehar kapitenu Čuružana Zoranu Bojoviću. Sve je to propraćeno aplauzom svih učasnika turnira i prisutnih navijača.

„Malo finale“ je proteklo u znaku Bačkogradištanaca. Samo je Nemanja Jović u prvom poluvremenu po izuzetno toplom vremenu zatresao mrežu Bačke. U nastavku je Janković pobegao domaćoj odbrani i izjedačio na 1:1. Međutim, finiš je pripao domaćinu i po šansama i po golovima. Strahinja Banović je „evro golom“, gde je lopta očešala prečku u odbila se u mrežu, doneo prednost od 2:1, a Nenad Kudrić je iz solo akcija postavio konačnih 3:1.

U finalu su sve vreme dominirali Čuružani. Prvo je Dragan Markov u 6. minutu doveo Hajduk u vođstvo od 1:0, onda je Žarko Kobiljski u 14. minutu povisio na 2:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku, mada su uslovi za igru bili neuporedivo bolji, viđen je samo jedan gol i to u samoj završnici, a strelac je bio Miloš Radanović. Istina, imali su „hajduci“ nekoliko izglednih prilika, ali nisu bili dovoljno skoncentrisani.

Sve u svemu, dvodnevni turnir je opravdao svrhu, jer su četiri rivala imali provere po meri, pa sada treneri znaju na šta da obrate pažnju u nastavku priprema. Čuružani su se upisali u pobednički ešalon, gde vode Bečejci sa tri trofeja, Đurđevčani su se radovali dva puta, a po jedanput su pobednici bili domaća Vojvodina, ŽSK iz Žablja, Mladost iz Turije i sada Hajduk iz Čuruga.