105.2585

Чурушки  „Хајдук” најбољи на турниру у Бачком Градишту

01.08.2017. 10:58 11:01
Извор: Dnevnik.rs

Лепа традиција најстаријег клуба имена Војводина је настављена. Минулог викенда бачкоградиштанска „воша“ организовала је по девети пут традиционални турнир уочи нове фудбалске сезоне, који је протекао у знаку комшија из Чуруга.

Хајдук је првог дана победио Бачку из Ђурђева резултатом 4:0, а у финалу су са 3:0 савладали ОФК Сириг, који је првог дана победио домаћина резултатом 3:2. У утакмици за треће место Војводина је резултатом 3:1 била успешнија од Ђурђевчана.

После дводневног играња по не баш фудбалским условима, јер је сунце било велики противник играчима, нови председник клуба славне традиције Горан Кудрић уручио је победнички пехар капитену Чуружана Зорану Бојовићу. Све је то пропраћено аплаузом свих учасника турнира и присутних навијача.

„Мало финале“ је протекло у знаку Бачкоградиштанаца. Само је Немања Јовић у првом полувремену по изузетно топлом времену затресао мрежу Бачке. У наставку је Јанковић побегао домаћој одбрани и изједачио на 1:1. Међутим, финиш је припао домаћину и по шансама и по головима. Страхиња Бановић је „евро голом“, где је лопта очешала пречку у одбила се у мрежу, донео предност од 2:1, а Ненад Кудрић је из соло акција поставио коначних 3:1.

У финалу су све време доминирали Чуружани. Прво је Драган Марков у 6. минуту довео Хајдук у вођство од 1:0, онда је Жарко Кобиљски у 14. минуту повисио на 2:0 и с тим резултатом се отишло на одмор. У наставку, мада су услови за игру били неупоредиво бољи, виђен је само један гол и то у самој завршници, а стрелац је био Милош Радановић. Истина, имали су „хајдуци“ неколико изгледних прилика, али нису били довољно сконцентрисани.

Све у свему, дводневни турнир је оправдао сврху, јер су четири ривала имали провере по мери, па сада тренери знају на шта да обрате пажњу у наставку припрема. Чуружани су се уписали у победнички ешалон, где воде Бечејци са три трофеја, Ђурђевчани су се радовали два пута, а по једанпут су победници били домаћа Војводина, ЖСК из Жабља, Младост из Турије и сада Хајдук из Чуруга.