БИКОВИЋ ГОВОРИО О НОВОЈ УЛОЗИ У ФИЛМУ: Ријалити је архинепријатељ културе
БЕОГРАД: Гост нове епизоде видео серијала Танјуг Рефлектор био је глумац Милош Биковић који је говорио о својој улози у филму "Изолација" који је синоћ премијерно приказан у Београду.
Биковић је рекао да је филм редитеља Марка Бацковића другачији од других, и да су у "Изолацији" "поистоветили жанр хорора са ријалитијем".
"То највише говори о нашем ставу. Ја сам о ријалитију мислио, не могу да кажем све најгоре, али у већини случајева врло лоше. Постоје ријалитији окупљени око других вредности, игра, такмичења, спорт. Није ријалити сав лош, али јесте који се бави трачарањем, подлостима, прљавштинама", нагласио је глумац.
Напоменувши да су се његова размишљања о ријалитију у "Изолацији" поклопили са ставовима аутора и продуцента филма, Биковић је додао да је ријалити подкултура која "негира културу, фактички доказује да се садржај без културе добро продаје".
"Ријалити је архинепријатељ културе" поручује Биковић.
Према његовим речима, ријалити доказује да човек можда живи без културе и да своје слободно време троши на садржај врло ниског и упитног квалитета.
"Привукла ме замисао редитељско-сценаристичка да се хорор постави као ријалити. Кад сам то прочитао у сценарију, мени се то допало и желео сам да будем у таквом пројекту", нагласио је глумац.
Биковић је признао да је незахвално предвиђати како ће реаговати гледаоци на филм који је необичан, и можда им буде супер, а можда буду равнодушни.
Према његовим речима, филм се бави људском потребом која постоји од древног Рима и гладијаторских борби и слогана "хлеба и игара".
"Само што је тада било врло брутално, завршавало се у крви. Када имате ријалити имате на неки начин крв, само што она се не акцентује толико", оценио је Биковић.
Према његовим речима, у ријалитију су на психолошком нивоу ипак исти рецептори су задовољени, пошто постоји скандал, адреналин и производе се "исте врсте сокова у човеку као када гледа гладиаторе који се убијају или када се боре са животињама".
"У ријалитију гласате ко ће да прође или неће. Као император, ставља вас мало у ту позицију. Неко ко бива избачен, то је психолошки као нека врста смрти. Мало је бенигније, али ништа се није променило од Рима до данас", закључио је Биковић.