104.8191

ФУДБАЛЕРИ ЗВЕЗДЕ БОЉИ ОД ВОЖДОВЦА: Милојевић стартовао победом (ВИДЕО)

10.02.2024. 18:37 18:53
Извор: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Победом над Вождовцем фудбалери Црвене звезде закорачили су у пролећни део домаћег првенства.

У 20. колу Суперлиге шампион се реванширао „змајевима” за пораз у првом међусобном дуелу (5. коло) када је на стадиону на крову било 3:2.

Шеф стручног штаба Владан Милојевић други мандат на клупи клуба из Љутице Богдана почео је тријумфом, а за то су били заслужни стрелци Милан Родић и Питер Олајинка. Стигла је Звезда и до трећег гола, али је судија после консултовањем са ВАР-ом, поништио поготдак Ендиајеа у 79. минуту због прекршаја. Гости су, с друге стране, успели само да смање заостатак.

Јубиларни 300. дуел у црвено–белом дресу Милан Родић крунисао је поготком и то већ у деветом минуту. Била је то прва прилика Звезде на утакмици, Родић је налетео на одбијену лопту на ивици казненог простора и матирао голмана гостију. Иста ситуација десила се у 16. минуту, када се на неких 18 метара Олајинка нашао на правом месту, а чувар мреже Вождовца успео је само да окрзне лопту – 2:0.

Вождовац се није предавао, па је Нешковић са двадесетак метара шутирао, лопта је погодила Драговића, променила правац и ушла у гол Поповића – 2:1.

Црвена звезда – Вождовац 2:1 (2:0)

БЕОГРАД: Стадион „Рајко Митић”, гледалаца: 26.350, судија: Шегрт.  Стрелци:  Родић у 9. и Олајинка у 16. минуту за Звезду, а Нешковић у 86. минуту за Вождовац. Жути картони: Шљивић (Ц. звезда), Митровић (Вождовац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Николић, Спајић, Драговић, Родић (Радојевић), Мијаиловић, Канга, Букари, Шљивић (Иванић), Олајинка (Лучић), Ендијај (Сремчевић).

ВОЖДОВАЦ:  Катић, Флемингс, Јоцић, Крпић, Лукић, Матић, Митровић (Антонијевић), Нешковић, Вујановић (Петровић), Ђуричић (Пиргић), Ђурђевић.