FUDBALERI ZVEZDE BOLJI OD VOŽDOVCA: Milojević startovao pobedom (VIDEO)

10.02.2024. 18:37 18:53
Izvor: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Pobedom nad Voždovcem fudbaleri Crvene zvezde zakoračili su u prolećni deo domaćeg prvenstva.

U 20. kolu Superlige šampion se revanširao „zmajevima” za poraz u prvom međusobnom duelu (5. kolo) kada je na stadionu na krovu bilo 3:2.

Šef stručnog štaba Vladan Milojević drugi mandat na klupi kluba iz Ljutice Bogdana počeo je trijumfom, a za to su bili zaslužni strelci Milan Rodić i Piter Olajinka. Stigla je Zvezda i do trećeg gola, ali je sudija posle konsultovanjem sa VAR-om, poništio pogotdak Endiajea u 79. minutu zbog prekršaja. Gosti su, s druge strane, uspeli samo da smanje zaostatak.

Jubilarni 300. duel u crveno–belom dresu Milan Rodić krunisao je pogotkom i to već u devetom minutu. Bila je to prva prilika Zvezde na utakmici, Rodić je naleteo na odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora i matirao golmana gostiju. Ista situacija desila se u 16. minutu, kada se na nekih 18 metara Olajinka našao na pravom mestu, a čuvar mreže Voždovca uspeo je samo da okrzne loptu – 2:0.

Voždovac se nije predavao, pa je Nešković sa dvadesetak metara šutirao, lopta je pogodila Dragovića, promenila pravac i ušla u gol Popovića – 2:1.

Crvena zvezda – Voždovac 2:1 (2:0)

BEOGRAD: Stadion „Rajko Mitić”, gledalaca: 26.350, sudija: Šegrt.  Strelci:  Rodić u 9. i Olajinka u 16. minutu za Zvezdu, a Nešković u 86. minutu za Voždovac. Žuti kartoni: Šljivić (C. zvezda), Mitrović (Voždovac).

CRVENA ZVEZDA: Popović, Nikolić, Spajić, Dragović, Rodić (Radojević), Mijailović, Kanga, Bukari, Šljivić (Ivanić), Olajinka (Lučić), Endijaj (Sremčević).

VOŽDOVAC:  Katić, Flemings, Jocić, Krpić, Lukić, Matić, Mitrović (Antonijević), Nešković, Vujanović (Petrović), Đuričić (Pirgić), Đurđević.