Притвор осумњиченима за трговину утицајем у вези КБЦ Ниш
БЕОГРАД: Специјални суд у Београду одредио је притвор до 30 дана М. Н. (53) запосленом у Министарству за рад, и још двојици осумњичених за трговину утицајем у вези са набавком медицинске опреме, док је једном осумњиченом одредио меру забране комуницирања са сведоцима.
За петог осумњиченог у овом случају тужилаштво није тражило одређивање притвора.
У саопштењу Специјалног суда се прецизира да је судија за prеthodni поступак у недељу решење којим је према М.Н, Б.М. и Д.К. одредио притвор до 30 дана, због постојања особитих околности које указују да ће ометати поступак утицањем на сведоке, док је према Н.Н. одредио меру забрана прилажења, састајања или комуницирања са сведоцима.
Против овог решења осумњичени и њихови браниоци имају право жалбе у року од три дана од пријема решења кривичном ванпретресном већу суда.
Осумњиченом М.Н. се ставља на терет извршење кривичног дела трговина утицајем, а осталима помагање у истом делу.
Према осумњиченом Д.М, није предложено одређивање притвора, прецизира се у саопштењу.
Према писању медија, Б.М. је васник фирме BRW Царс из Ниша, који се сумњичи да заједно са још неколико предузећа тражио новац од хуманитарне организације, како би тим парама платили дозволу за увоз медицинске опреме која вреди скоро 700.000 долара, а која је била намењена за Клинички центар у Нишу.
Н. Н. је из Хербафарма, а Д. М. је директор Лабор фарм-а, а Д. К. запослен у предузећу Траце Сербиа.
Медији су пренели да се сумња да су они у више наврата захтевали 37.500 евра од одговорног лица хуманитарне организације "28 јун", како би осумњичени М. Н. посредовао да добије дозволу Агенције за лекове и медицинска средства за увоз медицинске опреме и средстава у вредности од 691.000 долара, а који су предвиђени као донација Клиничком центру Ниш.
Б. М. и Д. К. су ухваћени током предаје 17.000 евра и ухапшени.