Михајловић: Брза пруга Београд-Будимпешта најважнији пројекат
17.08.2020.
13:19
13:23
Коментари (0)
БЕОГРАД: Министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић састала се данас са председником кинеске компаније "Чајна рејлвеј интернешенел компани“ Ју Гуођенгом, а том приликом је истакла да је брза пруга од Београда до Будимпеште стратешки најважнији пројекат за нашу земљу.
Михајловић је током састанка навела и да су сви пројекти које Србија и Кина заједно реализују симбол пријатељства и добрих односа две земље.
"Ово министарство управља пројектима вредним 15 милијарди евра, од чега су пројекти са Кином вредни седам милијарди евра. Пријатељство наша два председника, Александра Вучића и Си Ђинпинга, говоре у прилог овако високим кинеским инвестицијама и представљају велику одговорност да сви пројекти буду изведени по уговореном квалитету и динамици", навела је Михајловић, саопштено је из Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.
Додала је да је изградња те брзе пруге наш најважнији пројекат и да очекује да све буде изведено у предвиђеним роковима.
"Радује нас што ћемо следеће године на јесен од Београда до Новог Сада путовати за мање од пола сата“, рекла је Михајловићева.
Истакла је и веома успешну и професионалну сарадњу са Амбасадом Кине у Србији и представницима свих кинеских компанија које раде у нашој земљи.
Министарка је додала да ће Министарство, као и до сада, бити ту 24 сата да пружи неопходну помоћ и подршку.
Гуођенг се захвалио Михајловићевој на континуираној подршци коју Влада Србије и Министарство све време пружају кинеском извођачу и изразио уверење да ће сви радови бити завршени по уговореној динамици и по европским и светским стандардима.
"Дошао сам у Србију како бих се на терену уверио у динамику и напредак радова. Динамички план је реалан и у складу са договореним роковима ћемо завршити посао. У складу са потребама и актуелном ситуацијом реорганизујемо ресурсе на терену, од радне снаге, преко опреме и механизације, до припреме материјала. Наша компанија има огромно искуство и желимо да своје знање и технологију пренесемо и у Србију“, рекао је Гуођенг.
Михајловић је госту из Кине поклонила азбуку у златовезу, рад жена које у оквиру иницијативе Координационог тела за родну равноправност, Етно-мреже и НАЛЕД-а "Упослимо 1.000 жена у руралним подручјима" израђују традиционалне рукотоворине као део спрског културног наслеђа.
Састанку је присуствовала и амбасадорка НР Кине у Србији Чен Бо.