У Војводини 689, у Новом Саду 224 новозаражених
НОВИ САД: Током prеthodnog дана у Војводини је регистровано 689 нова случаја. Највећи број је регистрован у Новом Саду, 224.
Институт за јавно здравље Војводине и даље оцењује епидемиолошку ситуацију у АП Војводини као ванредну, са стабилизацијом тренда оболевања на високим нивоима. У овом тренутку на територији 35 општина и градова ситуација се оцењује као ванредна.
Епидемиолошка ситуација се оцењује као неповољна на територији десет општина. То су општине Апатин, Тител, Србобран, Беочин, Алибунар, Бач, Кањижа, Бачка Топола, Ириг и Оџаци.
У овом тренутку број регистрованих активних случајева у АП Војводини је 6766. Највећи број регистрованих активних случајева је у Новом Саду, 2036. У осталим општинама тренутно је мање од 1.000 регистрованих активних случајева.