Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СКАНДАЛОЗАН СНИМАК ЗГРОЗИО СРБИЈУ: Инфлуенсер шамарао девојчицу и дечака - родитељи ОГОРЧЕНИ!

03.10.2023. 17:34 18:13
Пише:
Фото: Printscreen/TikTok militsaforyou

Снимак на којем млади певач и тиктокер Светозар Игић, нарочито популаран код деце, шамара дечака и девојчицу узнемирио је и забринуо многе родитеље у Србији!

На Инстаграм сторију једне тиктокерке недавно је објављен видео-запис са описом "Лепо њима, лепо њему", на којем се Игић на овај начин "игра" с њеним сином и ћерком са опаском: "Свиђа вам се!"

Редакцији Курира јавило се неколико забринутих родитеља, који су огорчени због понашања овог и неких других инфлуенсера и тиктокера чије снимке на интернету гледају и њихова деца.

- Трују нам децу и промовишу скуп живот, неке друге вредности, скупа кола, дрогу, песме које пљују по женама, али ово је прешло границу. Видела сам снимак тиктокера Светозара Игића како шамара децу и још подстрекује на "свиђа вам се", ужаснута сам чињеницом да ме је моје дете малопре ударило уз објашњење да је то видело на Тиктоку. Тај дечко користи своју слабу популарност да презентује насиље - узнемирена је једна мајка.

Додала је и да има оних који промовишу неморалне вредности, те да је међу њима инфлуенсер Александар Мојић Мојке, за кога она тврди да на Онли фанс налогу објављује неприкладне фотографије.

Родитељи који су се јавили Куриру позивају на одговорност тиктокере и инфлуенсере који омладини презентују лоше моделе понашања.

- Често снимци које они објављују на прави поглед делују безазлено, али неки од њих им шаљу поруку да је насиље прихватљиво - речи су једног родитеља.

Инфлуенсери неретко промовишу непримерен садржај, новац, простаклук, голотињу, па и насиље, с друге стране има и добрих профила, који су едукативни за децу, те не би било лоше да се они чије канале прате млади угледају на њих.

Саговорници Курира напомињу да је тешко контролисати садржај који деца гледају, али да га ипак треба ограничити. Подсећају и на то да свака особа која нешто промовише треба за то и да сноси одговорност.

- Важно је да родитељи с децом разговарају и имају отворен однос, да им деца кажу шта гледају, да се створи тај однос поверења. Када родитељ сазна шта дете гледа, да разговара о томе. Колико год нешто може бити представљено као смешно, деци се мора ставити до знања да није смешно. Што се тиче тиктокера и инфлуенсера који скупљају лајкове на такве ствари, то треба пријавити, кренути од полиције. Поред тога, на мрежама постоји и опција где се може пријавити непримерен садржај - навела је за Курир Драгана Соћанин из удружења Родитељ.

Инфлуенсер Александар Мојић Мојке: Могу деци да будем узор

Инфлуенсер Александар Мојић Мојке за Курир демантује тврдње мајке да има Онли фанс, те сматра да његов профил на друштвеним мрежама треба да служи као пример другима:

- Мислим да је довољно да ме људи упознају и виде шта качим на друштвене мреже да би схватили какав сам. Професионални ватерполиста, дипломирани комуниколог, који долази из нормалне породице која га је лепо васпитала. Садржај који пласирам обухвата мене као личност и оно што сам ја. Ја нисам ту да васпитавам било чију децу, али дефинитивно могу бити узор деци по свему наведеном. Живимо у земљи Србији, где ако окачите слику с мора у купаћем с девојком, ви сте лош пример. Не бих се сложио. Поред свих наведених ствари, ја немам разлога било коме да се правдам, јер не сматрам да радим било шта лоше, напротив. Не псујем, не пушим, не дрогирам се, не проституишем се. А сви ти што мисле да сам лош пример нека прво погледају себе и у своје двориште, па нек покушају нешто да ми кажу.

Психотерапеут Јелена Манојловић подсећа да је у току кампања "Пријави сајбер-насиље", те да је парадоксално то што га неко на интернету промовише.

- На страни сам родитеља који апелују да свака особа за сваку своју активност треба да сноси одговорност. Деца уче по моделу, она ће наравно да се понашају као инфлуенсери или тиктокери. Држава треба да се позабави одговорношћу промовисања илегалних активности на друштвеним мрежама, поготову насиља. Криви су и инфлуенсери, али делом и родитељи. Инфлуенсери треба да се дозову памети и да схвате да их прате деца, а родитељи да поведу више рачуна о садржају који деца гледају и да причају с њима о томе - рекла је Манојловићева за Курир.

Тиктокер Светозар Игић рекао је за Курир да овде није реч о клипу, већ о Инстаграм причи која је истекла након 24 сата, а коју је окачила мајка поменуте деце.

- Уколико она као мајка није пронашла ништа лоше у мом понашању према њеној деци онда заиста сматрам да истим понашањем није могао бити погођен нико други - каже он и наводи и да већ преко недељу дана покушава да скрене пажњу на акцију прикупљања помоћи за Србе на Косову и Метохији.

- На озлоглашеном Тиктоку смо prеthodnе недеље прикупили око 950 евра које су прослеђене организацији “Срби за Србе” а инспирисане херојаким чином прослављеног кошаркаша Алексе Аврамовића. То је порука, едукативни садржај и пристојност коју ја пропагирам - истакао је Игић.

Kurir.rs/ Мина Бранковић

Пише:
Пошаљите коментар