ЛЕПА ВЕСТ Александра Крунић у последњем колу квалификација за турнир у Риму

Српска тенисерка Александра Крунић пласирала се у друго, последње коло квалификација за WTA турнир у Риму, пошто је данас на старту квалификација победила Кинескињу Жуоксуан Баи 2:6, 7:5, 6:2.
w

Меч је трајао један сат и 54 минута. Крунић је на 508. месту WTA листе, док је Баи 90. тенисерка света. Кинескиња је добила први сет резултатом 6:2, а Баи је у другом сету при вођству од 5:4 на свој сервис имала три везане меч лопте. Међутим, Крунић је успела да спасе све три меч лопте и да изједначи на 5:5. Српска тенисерка је потом освојила још два гема и други сет је добила резултатом 7:5.

Српска тенисерка је затим бриљирала у трећем сету, а својој ривалки је у овом делу меча препустила само два гема. Крунић ће у последњем колу квалификација за турнир у Риму играти против Алијаксандре Саснович из Белорусије.