РУКОМЕТАШИЦЕ ВОЈВОДИНЕ БОЉЕ ОД НАПРЕТКА: Велики корак ка опстанку

Рукометашице Војводине савладале су Напредак са 29:24 (13:10), те и даље имају шансе за опстанак у елитном друштву. У последњем колу у ком се састају са Младошћу у Новој Пазови Воши ће бити потребна победа, али и да Напредак и Раднички буду поражени како би избориле место које води у бараж.
СРЛ

Новосађанке су силовито стартовале и направиле серију 3:0. Уследио је какав такав одговор Крушевљанки, али су се изабранице Игора Николића питале за све. Обе екипе имале су императив победе пошто се налазе у зони испадања.

У наставку сусрета виђен је сличан сценарио. Трудиле су се гошће да смање заостатак, али им то није полазило за руком. С друге стране Црвено-беле су имале до пет голова предности. Пред последњих пет минута било је 24:22 за домаћи тим. У пресудним моментима Новосађанке су биле на висини задатка и рутински су привеле меч крају.

Војводина - Напредак 29:24 (13:10)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 100. Судије: Антић (Београд) и Јаковљевић (Земун). Седмерци: Војводина 4 (3), Напредак 3 (2). Искључења: Војводина 10, Напредак 6 минута.

ВОЈВОДИНА: Гутеша, Божић, Ћетковић 7 (3), Мијаиловић 2, Голушин 3, Граматова, Шаранчић, Тодоровски 8, Сивчев 1, Булатовић (10 одбрана, 1 седмерац), Новосел 6, Савић, Бахун 2, Дринић.

НАПРЕДАК: Савић, Максић, Нокилић, Каралић, Момчиловић 6, Стекић 1, Радовић 4, Симоновић 6, Балабан (7 одбрана), Томић 2, Ђорђевић 2, Грозданова (1), Николић 2 (1), Живковић.