12°C
18.10.2024.
117.0208
107.8135

ВИШЕБОЈЦИ ВОЈВОДИНЕ ОБОГАТИЛИ РИЗНИЦУ: Црвено-бели побрали медаље на државном првенству

03.10.2024. 08:35 08:40
atletika

Крај сезоне обележило је Првенство Србије у вишебојима одржано у Краљеву, на ком је Атлетски клуб Војводина побрао медаље.

Никола Мујановић освојио је злато у сениорској конкуренцији пошто је у десетобоју сакупио 5.529 бодова. Урош Амиџић био је најбољи јуниор (5.362), а бронзу је узео Лука Томић (5.041).

Доминирали су Вошини млађи јуниори који су заузели цео подијум. До титуле је дошао Огњен Козић (5.013 поена), вицешампион је постао Јован Матић (4.929), а бронза је отишла у руке Милоша Којадиновића (4.715).

Пионирки Јани Радовић припала је бронза у шестобоју (3.578), као и Михајлу Миљковићу у истој категорији, а он је у седмобоју дошао до бројке 3.891. Млађи пионири такмичили су се у тробоју. Вошин Рајко Сератлић освојио је бронзу јер је у трци на 60 м, скоку удаљ из зоне и бацању кугле дошао до 1.566 поена.

Михајло Арсић из Борца с Клисе постао је вицешампион државе у категорији јуниора (5.295), а његов клупски другар Иван Мартиновић узео је сениорску бронзу (3.325).

К. Б.

Извор:
Дневник
ПОНОВО НАЈБОЉИ: Млади атлетичари Воше одбранили трофеј Купа Србије, девојке друге