VIŠEBOJCI VOJVODINE OBOGATILI RIZNICU: Crveno-beli pobrali medalje na državnom prvenstvu

03.10.2024. 08:35 08:40
atletika

Kraj sezone obeležilo je Prvenstvo Srbije u višebojima održano u Kraljevu, na kom je Atletski klub Vojvodina pobrao medalje.

Nikola Mujanović osvojio je zlato u seniorskoj konkurenciji pošto je u desetoboju sakupio 5.529 bodova. Uroš Amidžić bio je najbolji junior (5.362), a bronzu je uzeo Luka Tomić (5.041).

Dominirali su Vošini mlađi juniori koji su zauzeli ceo podijum. Do titule je došao Ognjen Kozić (5.013 poena), vicešampion je postao Jovan Matić (4.929), a bronza je otišla u ruke Miloša Kojadinovića (4.715).

Pionirki Jani Radović pripala je bronza u šestoboju (3.578), kao i Mihajlu Miljkoviću u istoj kategoriji, a on je u sedmoboju došao do brojke 3.891. Mlađi pioniri takmičili su se u troboju. Vošin Rajko Seratlić osvojio je bronzu jer je u trci na 60 m, skoku udalj iz zone i bacanju kugle došao do 1.566 poena.

Mihajlo Arsić iz Borca s Klise postao je vicešampion države u kategoriji juniora (5.295), a njegov klupski drugar Ivan Martinović uzeo je seniorsku bronzu (3.325).

K. B.

Izvor:
Dnevnik
PONOVO NAJBOLJI: Mladi atletičari Voše odbranili trofej Kupa Srbije, devojke druge