Зимница по шајкашки
ШАЈКАШ: Удружење грађана „Вера, Љубав, Нада” обележило је своју славу, Свете мученице Љубав, Вера, Нада и мајка им Софија и 4. пут за редом организовало Шајкашку зимницијаду.
Удружење окупља особе са инвалидитетом, децу са сметњама у развоју, њихове родитеље, родбину, стручне сараднике из области социјалне заштите, пријатеље и све људе добре воље који желе да допринесу активнијој и квалитетнијој интеграцији ове маргинализоване групе у друштво.
На салаш „Филипус” у Шајкашу од поднева су почели да пристижу гости које су срдачно дочекивали домаћини, Миодраг Миша Близанац, председник удружења и Маја Дуновић, координаторка пројекта. Месни парох освештао је колач, кољиво и вино, као што је ред и обичај за славу, а затим је уследео богат културно-уметнички програм који су својом песмом увеличали Данка Стојиљковић, хор Просветитељ, Миодраг Миша Близанац, своје песме читала је Весна Фекете, песмом су се представиле и девојке из Ростова на Дону, о здравој храни говорила је Јасенка Лазић.
Посетиоци су могли да се опробају и у гађању луком и стрелом или у јахању коња, али и да уживају у вожњи фијакером.
Текст и фото: Ж. Марковић