У Беочину прижељкују обнову главног пута
БЕОЧИН СЕЛО: Главна јавна зграда у Беочин Селу, Дом културе, где су смештене канцеларије Месне заједнице, библиотека и вртић „Бубица”, комплетно је реновирана прошле године.
То не би било могуће без подршке Општине Беочин, јер је буџет Месне заједнице заокружен на 7,3 милиона динара.
Председник Савета МЗ Беочин Село Петар Матић каже да су изведени темељни радови споља и изнутра. Урађена је квалитетнија „кулир” фасада, обновљен је кров, док је изнутра окречена сала за прославе, као и део у ком се налазе дечији вртић и библиотека.
- Велику салу издајемо нашим грађанима, за њихове потребе, кад је весеље, рођење детета, али и за даће - каже Матић и додаје да њихова месна заједница има 1.300 становника по попису, али да се око 200 људи у међувремену одселило.
Ове године су у селу реновирани мостови, као и атарски путеви. Два моста су била у лошијем стању, те су поправљена, уређено је и гробље, потврђује Матић. У долазећој години у плану је поправка Партизанског пута који води за Бешеново.
- Имамо два крака из села која воде на Партизански пут, те нам је план да их спојимо, то је око хиљаду метара пута, пуно би нам значило- каже Матић, и додаје да је би људи који долазе из Черевића, Бразилије и Шакотинца брже стизали у Беочин Село, те не би морали да иду около. Он напомиње да је гробље код фабрике пуно и да је почело да иде ка селу, а изградњом новог пута, такође би се брже стизало до гробља. У плану и изградња пешачке стазе до манастира.
Највећи проблем је свакако главни пут који води кроз Беочин Село, те мештани прижељкују реконструкцију тог пута.
- Сваке године се ради крпљење рупа, а када би главни пут пресвукли новим асфалтом, то би радовало све грађане- истиче Матић.
Осим Дома културе, прошле године је урађена и реконструкција Основне школе „Јован Грчић Миленко”, уз уређење дворишта и постављање нове ограде. Преостало је да се уреди и дечије игралиште.
Беочин Село је међу првима добило канализацију и ту нема никаквих проблема.
- Од старог водовода који је некад ишао из Беочина, остали су бунари, те имамо три бунара и четири чесме у селу, те када нестане воде услед квара, никад немамо проблема, јер људи узимају за стоку воду с бунара- каже Матић и додаје да су ове године сви бунари очишћени и сређени.
Становништво се у малом броју бави пољопривредом, већином су запослени у јавним предузећима, као и фабрикама у индустријској зони, па нема много незапослених.
Великих пројеката у селу нема, тврди Матић, а за све што је
урађено захвални су председнику Општине Беочин Митру Милинковићу, који реагује и подржава предлоге кад год се укаже на неки проблем.
- Жао ми је што немам слику да вам покажем како је некада изгледао Дом културе и у каквом је стању био тај главни објекат у селу, то је било страшно- истиче Матић.
М. Стакић
Пројекат „Јавни интерес у Беочину” реализовала је „Панонија медиа” уз подршку „Дневника”. Ставови изнети у овом тексту нужно не изражавају ставове локалне самоуправе, која суфинансира пројекат.