Креће дуго најављивана градња Капитол парка у Сомбору
СОМБОР: Градоначелница Сомбора Душанка Голубовић са сарадницима обишла је градилиште британске компаније „Посејдон групе“ која инвестира у изградњу првог малопродајног центра „Капитол парк“. Сага о изградњи парка траје већ неколико година, а сада коначно крећу радови.
Парк ће се налазити на месту једног од погона бивше фабрике „Бане“ поред аутобуске станице. Град Сомбор је раније обезбедио потребну комуналну инфраструктуру, како би изградња парка уопште била могућа. Сређена је атмосферска канализација и електроенергетска мрежа. Градоначелница Сомбора, Душанка Голубовић је истакла да сада званично можемо да кажемо да је започела изградња „Капитол парка” у Сомбору.
“Ово је пројекат који смо дуго очекивали и коначно је започео са реализацијом и очекујемо да се оконча до септембра, у првој фази, а наставиће се и у 2018 години. Реч је о важној инвестицији за Сомбор, јер се један ранији привредни субјект коначно ревитализује у потпуно другом смислу и добија одговарајуће амбијентално уређење које ће бити савремено и модерно. Значајно је и то што ће се отворити одређени број радних места и надамо се да ће Сомборци имати прилику да уживају у употреби овог објекта и свега оног шта он буде нудио“, казала је градоначелница, захваливши се инвеститору што је Сомбор препознао као добру локацију, односно добро место за улагање и свој бизнис.
Директор „Посејдон групе” Џејмс Ган истакао је важност подршке локалне самоуправе током prеthodnih година, захваљујући којој ће Сомбор у септембру и добити ритејл парк. Инвестиција је вредна десет милиона евра, донеће нова радна места, а парк ће се простирати на 3.300 квадратних метара. Састоји се од три одвојене целине, а заједно са „Лидлом” ће чинити површину од 5.800 квадратних метара, најавио је Ган.
“Сомборски „Капитол парк”, трећи који ће бити отворен у Србији, упослиће стотину радника, а са друге стране повећаће се и посао у ланцу дистрибуције роба и услуга које ће се нудити у десет продавница у самом парку. Све ће то значајно допринети пословању локалних предузетника, фирми и људи запослених у овом делу Србије“, закључио је Џејмс Ган.
Текст и фото: М. Гагрчин