clear sky
12°C
26.11.2024.
Нови Сад
eur
116.9975
usd
111.6175
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Болница у Сомбору ускоро добија ангио-салу

27.03.2017. 20:53 11:39
Пише:

Општој болници „Др Радивој Симоновић“, чиме би се омогућили далеко бољи услови лечења становника овог краја. Поред тога, покрајински секретар је обишао и Дом здравља „Др Ђорђе Лазић“, у коме је обезбеђена примарна здравствена заштита становницима Сомбора и околине.

- Видели смо како теку грађевински радови на првој ангио- сали, а колико је то крупан корак у будућем раду ове болнице говори податак да ће преко 200.000 становника Западнобачког округа имати најсавременије лечење кардиоваскуларних обољења, које, са 57 одсто смртности, представљају један од највећих здравствених проблема Војводине - рекао је секретар током обиласка сомборске установе.



-  Покрајинска влада, тачније Управа за капитална улагања, је у петак завршила јавну набавку ангио-сале, у току су радови на реконструкцији простора намењеног за њу, и као што смо то и обећали, на пролеће ће Општа болница у Сомбору имати свој ангиоапарат чиме значајно подижемо квалитет здравствене заштите у Сомбору и западнобачкој регији.



Лекари из сомборске болнице у протеклих шест месеци су на интензивној и константној едукацији на Инсититуту за кардиоваскуларне болести у Сремској Каменици, где се припремају за рад у новој ангио-сали.Коментаришући проблем целог српског, па и војвођанског здравства са све израженијим недостатком лекара готово свих специјалности, покрајински секретар Зоран Гојковић је нагласио да се ради о наслеђеном проблему, који се решава.



- Ми смо, на жалост ушли у велики проблем са специјалистима зато што у претходном периоду од готово осам година уопште није било специјализација. У претходне две године запослено је преко 2.500 лекара у здравственом систему Србије, док је одобрено преко 4.000 специјализација, али мора да се зна да је за једног квалитетног лекара потребно од четири до шест година да заврши специјализацију, па тек након шест година можемо да кажемо да имамо специјалисту. То је проблем који смо наследили, а који решавамо тако што ће током ове године у здравству Вовјодине бити запослено преко 200 младих лекара и преко 1.000 медицинских сестара и техничара – образложио је Гојковић напоре Покрајинске владе усмерене ка опоравку система здравствене заштите.



Секретар Гојковић је подсетио да се одлив високообразованих медицинских кадрова догађа и много богатијим земљама од Србије, али да ће се новом кадровском политиком и озбиљним улагањем у здравство Војводине овај тренд ублажити.Истичући напор актуелних покрајинских и градских власти усмерен на подршку током опремања ангио- сале, др Милан Грба, директор Опште болнице „Др Радивој Симоновић“ се такође осврнуо на проблем недостатка лекара специјалиста.



- Морам да се захвалим покрајинском секретару и Секретаријату којем је на челу, пошто нам је омогућен пријем у стални радни однос два лекара, специјалиста анестезије, са чијим хроничним недостатком смо се се суочавали у претходном периоду - казао је Грба, појашњавајући да се у случају радова на адаптацији простора намењеног новонабављеној ангио сали ради о инвестицији од 12 милиона динара.



М. Миљеновић

 

Амбулатна и апотека у Гогама

Изражавајући наду да ће, када су у питању кардиоваскуларне болести, њени суграђани ускоро имати здравствену заштиту као и житељи Новог Сада, градоначелница Душанка Голубовић је најавила даље инвестиције и у примарну здравствену заштиту.

- Користим прилику да најавим да ово није једина инвестиција у сомборско здравство ове године, пошто ове недеље почињемо и са изградњом амбуланте и апотеке у насељу Гоге које има 6.000 становника, чији су захтеви за оваквим објектима одраније познати локалној самоуправи.

Пише:
Пошаљите коментар