Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Београђани у Жабљу освојили екипно државно првенство у голфу

29.08.2018. 10:28 10:38
Пише:
Фото: Голф асоцијација Србије и Голф клуб „Центар“

ЖАБАЉ: Државно тимско првенство Србије и треће коло Аматерске државне лиге у голфу одржано је протеклог викенда на терену жабаљског Голф клуба „Центар“, који се налази на путу ка Зрењанину.

Домаћинима је конкуренција био престонички Голф клуб „Београд“, а у тродневном надметању Београђани су били бољи и изборили пласман на европска клупска такмичења, која ће ове године бити одржана у Бугарској и Француској.

Оба тима бројала су по 12 такмичара, који су поред изузетне спремности, показали и фер-плеј игру уживајући у природи. Конкуренција је била јака, с обзиром на то да су се такмичили најбољи голф играчи Србије. Првог дана турнира водили су домаћини са два ударца предности, док је другог дана повео „Београд“, а трећи дан је био пресудан.

Треће коло Аматерске лиге није било ништа мање динамично, а учесници су били подељени у категорије до 12, 16 и 21 годину, мушкарци до 35 и више од 35 година, док је за жене граница била мање од 30 и више од 30 година. Укупно 35 голфера квалитетном игром допринели су да терен одише правим спортским духом.

Жабаљски голф клуб поседује девет стаза, а почели су са проширењем на 18, што је стандард у свету. Када заврше са радовима, то ће бити први и једини стандардни голф терен у Србији, који ће најбоље испуњавати услове за одржавање државних и међународних такмичења.

Председница Голф клуба „Центар“ Милица Ошап сматра да је положај голфа у Србији све бољи и да је у току велики развој тог спорта код нас.

– Пре три године када сам почела да се бавим голфом, било је много мање академаца који су играли, мало такмичења, а сада се ситуација мења – тврди она, додајући да се залаже за популаризацију голфа, првенствено бавећи се јуниорском школом, јер без деце ниједан спорт нема будућност.

Влада мишљење да је бављење голфом престиж и да то не може свако, међутим из тог клуба поручују да су цене чланарина и турнира прилагодили српском стандарду и да више нема места предрасудама. По њиховим речима, сада је углавном пресудно само слободно време, јер то голф највише изискује.


Жабаљски голф клуб међу најактивнијим у Србији

Постоји укупно пет активних голф клубова у Србији, од којих су три најактивнија. Међу њима је и Голф клуб „Центар“, чији број чланова се стално повећава, а сада их је око стотину. Највише их долази Зрењанина, Новог Сада и Београда, али и из општине Жабаљ и околних места. Нема старосног ограничења, мада је највише голфера старијих од 40 година. Радује податак да је деце све више у јуниорској школи, сада око четрдесет, што најављује успех српског голфа у будућности. Цена јуниорске месечне чланарине је 2.500 хиљаде динара. Није ретко да се и њихови родитељи придруже на терену, па је тако све више и старијих академаца.


Председница Голф клуба „Центар“ Милица Ошап започела је своју голф-причу радом на рецепцији клуба, када је увидела вредности тог спорта.

– Голфери су свестрани, а дружење у природи непроцењиво је. Оно што разликује голф од других спортова је то што не играмо једни против других, него против терена – наводи наша саговорница.

Жабаљски голф клуб поседује девет стаза, а почели су са проширењем на 18, што је стандард у свету. Када заврше са радовима, то ће бити први и једини стандардни голф терен у Србији, који ће најбоље испуњавати услове за одржавање државних и међународних такмичења. С обзиром на то да голфери воле мир и желе да су смештени тамо где тренирају, како би могли од јутра да почну, у плану је и изградња апартманског смештаја у оквиру тог комплекса.


Свако може да се опроба

Свим почетницима доступан је демонстративни час који траје сат времена и кошта 1.000 динара. Породице често долазе заједно, па цена за њих буде и нижа, а вожња аутићем по терену је неизоставна. Стручни тренер за то време објашњава најосновнија правила игре, попут положаја тела и држања штапа на терену. Након тог часа, сви већ могу да увиде да ли им се голф допада или не. Уколико се одлуче да наставе са тим спортом, морају детаљно да науче правила, врсте удараца и све што је неопходно пре првог изласка на терен. Та академија траје 12 часова, након којих следи полагање за зелену карту, која је призната у целом свету и она је дозвола за играње на било којем голф терену. Цена обуке зависи од тога да ли има четири полазника или је индивидуална и креће се од 100 до 200 евра.


Зелена оаза мира, са малим језерима, лабудом и фонтанама сваки дан отворена је за све хедонисте, не само за голфере. Ресторан је отвореног типа, као што ће бити и смештај. Поглед са баште ресторана досеже до пространства, за које се чини као да је насликано и да му нема краја. У оквиру тог јединственог простора постоји и сала за прославе, која је популарна међу младим паровима који желе да се венчају у природи, далеко од буке. Осим тога, постоји и сала за семинаре, конференције и различите пословне догађаје. Желећи да Жабљу пруже несвакидашњи туристички комплекс, из Голф клуба „Центар“ кажу да планирају и изградњу тениских терена и да су тек почели са развојем.

Марија Рашић

Пише:
Пошаљите коментар