НЕШТО СЕ МЕЊА У СВЕТУ И СВЕМИРУ Русија најавила сарадњу с Маском у космосу
Русија ће у блиској будућности разговарати са бизнисменом Илоном Маском о изгледима за сарадњу у свемиру, саопштио је шеф Руског фонда за директне инвестиције Кирил Дмитријев.
Русија најавила сарадњу с Маском у космосу
Русија ће у блиској будућности разговарати са бизнисменом Илоном Маском о изгледима за сарадњу у свемиру, саопштио је шеф Руског фонда за директне инвестиције Кирил Дмитријев.
„Разговарали смо са новим шефом Роскосмоса (Дмитријем) Бакановим о идеји да сарађујемо са Американцима у сфери космоса. Наша идеја о заједничком раду са Маском није само идеја о Марсу, то је присуство веома великих могућности у Роскосмосу и Росатому које би могле да помогну и да се овај дијалог учини ефикаснијим", рекао је он.
Како је истакао, разговори са Маском ће се обавити у блиској будућности.
"Верујемо да је Маск јединствен лидер који је посвећен заједничком кретању напред човечанства“, рекао је он одговарајући на питање о овом питању.
По његовим речима, администрација бившег америчког председника Џозефа Бајдена учинила је много да уништи односе са Русијом, док је садашња администрација Доналда Трампа фокусирана на дијалог.
"Видимо да је Бајденова администрација учинила много да уништи односе са Русијом, да покуша да Русији нанесе, безуспешно, стратешки пораз. И наравно, оно што Трампова администрација ради је успостављање дијалога", рекао је Дмитријев на маргинама конгреса Руског савеза предузетника.