КАКВО ЛИЦЕМЕРЈЕ Бајден оптужио Маска да је кршио закон и у младости радио илегално у САД, а ДАНАС ПРИЧА НАЈГОРЕ О МИГРАНТИМА
Председник САД Џо Бајден упутио је ритике на рачун милијардера Илона Маска, тврдећи да је бизнисмен започео каријеру у тој земљи као ''илегални радник''.
''Испоставило се да је најбогатији човек на свету био илегални радник овде'', рекао је у суботу Бајден о Маску.
Председник САД је навео да је Маск дошао у САД из Јужне Африке са студентском визом, али да није био на факултету, тиме кршећи закон, преноси Ројтерс.
''А прича о свим 'илегалцима' који долазе овде'', додао је Бајден.
Он је такође истакао Маскову улогу као великог донора и сарадника у кампањи републикаца Доналда Трампа.
Раније данас, амерички дневни лист "Вашингтон Пост" (ВП) пренео је Маск, током 1990-их илегално радио у САД у периоду када је настојао да оснује своју стартап компанију.
Овај медиј је пренео да је Маск 1995. године стигао у Пало Алто, у савезној држави Калифорнији у намери се упише на постдипломске студије Универзитета Стенфорд, али да се никада није уписао.
Уместо тога, развио је софтверску компанију Зип2, која је 1999. године продата за око 300 милиона долара, наводи ВП.
Два стручњака за имиграционо право на које се позива ВП рекли су да је Маск морао бити уписан на постдипломске студије како би могао да има важећу, студенстску радну дозволу.
Маск: Упад Трампових присталица на Капитол није био насилна побуна
Амерички милијардер Илон Маск поручио је на скупу подршке републиканском председничком кандидату Доналду Трампу да тај Трампових присталица на Капитол хил 6. јануара 2021, након пораза на председничким изборима, није био насилна побуна, "иако су неки то тако назвали".
Маск је рекао да Трамп није присталицама рекао да буду насилни, као и да им је казао да протестују "мирно и патриотски" како би спречили да демократа Џозеф Бајден постане председник.
Оснивач компаније Тесла и власник платформе Икс такође је рекао да су људи који тврде да је Трамп претња по демократију заправо сами највећа претња по демократију, пренео је АП.
Маск је позвао бираче да учествују на раним изборима, али је такође критиковао праксу гласања поштом, истичући да овакви гласови у будућности не би требало да буду прихваћени.
Према његовим речима, такав начин гласања је "чудна аномалија" која је постала популарна у време пандемије ковида, док истовремено та пракса отвара могућност за изборне преваре.
Маск, који је дао више од 70 милиона долара помоћи Трамповој кампањи, учествује и на разним догађајима и скуповима подршке републиканском кандидату.