ТРАНГЕ ФРАНГЕ КОМБИНАЦИЈЕ ДЕКАНКЕ ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА: Како је Наталија Јовановић ову високо школску установу претворила у лакрдију, уз сумњиве радње и извлачење новца
Осим што је на факултет у Нишу довела руководиоце ранга Линдите Ругове те тако промовисала Куртије "високошколске установе" из Приштине, Наталија Јовановић је професорка која је ступањем на чело Филозофског факултета у Нишу исти увела у стање потпуне анархије, наводи 24седам.
Један од првих потеза деканке Јовановић било је укидање факултетске издавачке делатности и организације научних скупова по којима је ова високошколска установа била препознатљива.
Деканка је запосленим наставницима ускратила финансијску подршку за издавање монографија, и сугерисала им "да више не штампају своја научна дела него да их објављују електронски". Од професора који су инсистирали на штампању књига изричито је тражила да самостално сносе трошкове штампе, а научне скупове је окарактерисала као "непотребан издатак", наводи 24седам.
Овакви њени потези доводе се у везу са преусмеравањем финансијских средстава које је факултет издвајао за развој научног издаваштва на друге "радне активности" како би супруга Бранислава Јовановића познатијег као Банана, уместо за науку, почела да усмерава средства на разне грађевинске радове, замену школског и канцеларијског намештаја преко "одабране фирме из Књажевца", шишање траве и уређивање факултетског "врта", наводи 24седам.
Због тесне сарадње са ухапшеним бившим државним секретаром Небојшом Ранђеловићем званим Нецер против ње је у лето 2024. године био покренут поступак пред Тужилаштвом за организовани криминал, наводи 24седам.
Да би заштитила себе и блиске сараднике од даљих истражних радњи суруга Бранислава Јовановића познатијег као Банана је у Нишу подржала "студентску блокаду факултета" и све то без одлуке факултетских већа, чиме је демонстрирала бахатост стопирајући рад установе, наводи 24седам.
Уместо наставе и рада са студентима, позивајући се на декански колегијум састављен, углавном, од њених политичких следбеника факултет је увела у стање потпуне анархије која траје и данас.
Да апсурд буде већи, сагласност Наставно-научног већа за одлуку Колегијума о подршци блокадама и обустави рада затражила је тек три и по месеца касније, на електронској седници већа, што додатно указује на самовољу и кршење уставом загарантованог права на рад запослених, кршење закона и важећих факултетских правних аката.
Иначе, од времена Ковида 19, пуних пет година, управа Филозофског факултета у Нишу на челу са Наталијом Јовановић, готово све одлуке факултетских органа усваја на електронским седницама, што аутоматски значи да избегава контролу рада од стране запослених, наводи 24седам.
Да ли ће ови и други многобројни прекршаји Наталије Јовановић бити предмет рада надлежних инспекцијсих органа Републике Србије остаје да се види, наводи 24седам.