"НАДАМ СЕ ДА ЋЕМО НАПРАВИТИ КОМПЛЕКС ПОСВЕЋЕН ЖРТВАМА НДХ" Лидер СНС Вучевић: Не заборавимо тај трагични део историје, да нам се не би слично поново догодило
Лидер СНС Милош Вучевић истакао је за Пинк телевизију да се нада да ће држава Србија направити комплекс за све страдале у НДХ, нагласивши то на 80. годишњицу од ослобођења логора Јасеновац.
Он је истакао да се данас обележава 80 година од када је коначно заустављена фабрика смрти у Јасеновцу.
-Добар део некадашње Југосдлавије је био ослобођен средином 1944, а логор Јасеновац је био ослобођен пред крај 1945. Невероватно да је Јасеновац остао необјашњив, немогуће да неко није прогласио да прво зауставите ту фабрику смрти. Да ми не заборавимо тај трагични део историје, да нам се не би слично поново догодило. Ако се такве ствари забораве, оне се понављају. Данас председник Вучић предводи делегецију Републике Србије, али заједно са председником Додиком и народом РС, и надам се да ћемо направити тај спомен комплекс посвећен жртвама НДХ у Београду и у Градини. Било би значајно да Република Српска и Република Србија обележе та страдања- рекао је Вучевић.
Председник СНС дао је пример јеврејског народа како памти и обележава страдање свог народа те да не постоји ниједно јеврејско дете које не учи о Холокаусту.
-Српска и Србија су од 2012. године постогли консензус да све битне датуме обележавају- истакао је за Пинк.