ЦРНОГОРСКА ПОЛИЦИЈА МАЛТРЕТИРАЛА ПРЕДСЕДНИКА САВЕТА ЦРНОГОРСКЕ НАЦИОНАЛНЕ МАЊИНЕ Држали га у станици, наплатили му казну због доласка у Црну Гору
Црногорска полиција малтретирала је председника Савета црногорске националне мањине у Србији Драгољуба Маловића и његову породицу и наплатила му казну због доласка у Црну Гору.
Маловића је патрола зауставила око поноћи, 3. септембра у насељу Вилуси код Никшића, док се са породицом враћао из Херцег Новог, где је боравио на свадби, након што је дан раније, у родном селу Дужи код Шавника, дао интервју за Радио-телевизију Црне Горе.
Маловић је познат као критичар антисрпске политике Мила Ђукановића и ДПС-а, али и нове владе Црне Горе на челу с Милојком Спајићем и претпоставља да је то узрок непријатности које је доживео.
- Зауставили су ме и били врло непријатни. Арогантно и набусито су тражили да покажем потврду о плаћеној боравишној такси. Иако сам им објаснио да не планирам да се задржавам у Црној Гори, искључили су ме из саобраћаја и тражили да платим казну. Држали су ме поред пута више од сат времена. Након тога су ме одвели у полицијску станицу. Испитивали су ме где сам ишао. Код кога идем. Зашто идем. Није у питању никаква боравишна такса, све време сам био у транзиту. Њихов циљ је био да ме задрже и малтретирају. Разлог за то је само један, зато што сам годинама, као председник Националног савета црногорске националне мањине у Србији, износио критике на рачун политике Мила Ђукановића, ДПС-а, али и Владе Милојка Спајића према Србији. Тврдио сам и доказивао да Црна Гора нема већег, ближег ни бољег пријатеља од братске Србије. Износио сам аргументе да Црна Гора ни у будућности не може имати искренијег савезника, у политичком, економском, и сваком другом смислу од братске Србије. И да власт у Црној Гори уместо сукоба, треба да негује политику блиске сарадње и повезаности. То је једини и кључни разлог због ког сам се нашао на мети полиције - рекао је Маловић.
Маловић је данас поднео званичан приговор на поступање црногорске полиције из станице на Вилусима.
Подсетимо, Савет црногорске националне мањине у Србији оградио се у мају од поступка представника Владе Црне Горе у Уједињеним нацијама, и гласања за резолуцију о наводном геноциду у Сребреници и од заваничне политике Владе Црне Горе у односу на Сребреницу.