ОПЉАЧКАНА ЦРКВА СВЕТОГ ИЛИЈЕ У МИРИЈЕВУ Прозор разбијен, причињена велика материјална штета КАМЕРА СВЕ ЗАБЕЛЕЖИЛА, ПОЛИЦИЈА ТРАГА ЗА МУШКАРЦЕМ
Синоћ се у београдском насељу Звездара, познатије као Старо Миријево, догодио невероватан случај пљачке који је становнике тог дела града оставио у потпуном чуду.
Наиме, непознати мушкарац за којим полиција и даље трага опљачкао је продавницу у оквиру цркве Светог Илије, једне од најстарије у Београду.
Камере у продавници забележиле су тренутак пљачке и лице починиоца пре него што их је руком заклонио и онемогућио њихов рад, док је нажалост, причињена велика материјална штета, сазнаје "Блиц" из цркве Светог Илије.
Све се догодило око пола један, један сат иза поноћи када је провалник разбио прозор црквене продавнице и ушао унутра.
Продавачица видела разбијен прозор
"Дошла је продавачица јутрос и видела је поломљен прозор и звала полицију. Око пола један, један синоћ провалник је разбио прозор и ушао унутра, види се и траг од ципела на симсу прозора", открива Мирослав Лазић, председник црквеног одбора у цркви Светог Илије.
Како додаје причињена је велика материјална штета, провалник је узео сав новац из касе.
Причињена велика штета
"У питању је већа новчана сума, с обзиром да су јуче биле разноврсне активности у цркви, скупљала се помоћ за децу са Косова и Метохије и такође је била и Врбица. Надам се да ће га полиција пронаћи", рекао је за "Блиц" забринути Мирослав.
Приликом крађе, провалник је осим разбијеног прозора, разбио и неколико флаша вина и иконе које су се продавале у црквеној продавници.
Како је наш саговорник рекао, и раније је било ситних крађа, али не на овакав начин.
"Дешавале су се крађе новца из кутија са добротворним прилозима, али никада овако нешто", додаје саговорник.
Цео случај је пријављен полицији, а људи из цркве моле ако неко од грађана препозна особу са снимка да одмах пријаве полицији.