ТИНЕЈЏЕРКА СЕ УБИЛА због лажних ГОЛИШАВИХ СЛИКА на Снепчету! Пре самоубилачког чина, МИА ПОРУЧИЛА: Не заслужујем да живим (ВИДЕО)

Отац 14-годишње девојчице Мије Јанин, која је себи одузела живот након што је била изложена злостављању на интернету, рекао је да би таква врста малтретирања требало да буде кажњавана и класификована као "посебан злочин".
t
Фото: Printscreen/Facebook/Mariano Janin

Маријано Јанин је причао о сајбер злостављању након што је његова ćерка Миа умрла у марту 2021. године због језивог злостављања од стране другара из школе у Кентону, у Лондону. Наиме, дечаци су објавили лажне голишаве фотографије на друштвеној мрежи Снепчет, а у свом дневнику је непосредно пре самоубилачког чина написала да "не заслужује да живи".

Он је за Би-Би-Си рекао да су потребни нови закони да би се заштитили млади људи након злостављања које је Миа претрпела док је похађала јеврејску слободну школу.

Обраћање Мијиног оца уследило је након изјаве мртвозорника, а који је раније ове недеље изразио страх поводом све већег броја малтретирања у школи која доводе до самоубистава.

Породица Јанин је раније објавила гласовну поруку коју је Миа послала пријатељу, у којој је изразила "забринутост због повратка у школу након изолације".

Сутра ће бити тежак дан, дубоко удишем и издишем. Тренутно се ментално припремам да ме сутра малтретирају, рекла је Миа у поруци.

 

Миа је последњи пут је виђена око 22 сата 11. марта 2021. године, када је пожелела лаку ноћ својим родитељима у њиховој породичној кући.

Њена мајка Мариса пронашла ју је мртву у њеној спаваћој соби у 6.50 ујутру следећег дана. На њеном кревету пронађена су два писма без датума упућена "породици и пријатељима који је воле", у којима се објашњава да је одлучила да оконча свој живот.

Ни Мијина породица, ни наставници нису били свесни да је малтретирана пре смрти. Мариса је такође умрла четири месеца касније, након што је претрпела анеуризме и оболела од леукемије.

 

У Уједињеном Краљевству нема закона о малтретирању или сајбер малтретирању, а господин Јанин је рекао да је потребно донети нешто поред постојећих закона о узнемиравању и злонамерној комуникацији.

Мислим да треба да урадимо нешто против ове врсте малтретирања. Морамо да ревидирамо постојеће законодавство о малтретирању, да покушамо да разумемо и покушамо да делујемо, урадимо нешто. Морамо пренети нашој деци вредности, нормалне вредности, љубазност, прихватање, разумевање – онда су нам, наравно, потребне неке врсте законских граница за друштвене медије, рекао је Маријано.

Он је, такође, говорио о потреби да се родитељима дозволи приступ налозима на друштвеним мрежама своје деце.

Дневник/Телеграф

EUR/RSD 117.1117
Најновије вести