Победник америчких избора би могао да буде познат тек за неколико дана
ВАШИНГТОН: Без обзира на то што је Доналд Трамп прогласио победу на председничким изборима, нови председник САД би можда могао да буде проглашен тек за неколико дана, преноси сајт Политико.
У бројним државама победник се зна, у вођству је Бајден (тренутно је 220:213 за демократу), али се и даље не зна ко је освојио Пенсилванију, Џорџију, Мичиген, Висконсин и Северну Каролину.
Изборне комисије бројних округа у тим државама су прекинуле бројање, а Трамп је рекао да ће ићи на Врховни суд и затражити да се прекине бројање до последњег гласа "јер је очигледно да Бајден не може да га стигне у тим државама".
Истина је да Трамп води у државама које нису објавиле званичне резултате, међутим, закони тих држава дозвољавају изборној комисији да продуже бројање и наредних дана, а ако затреба и недеља.
Трајање у неким градовима и даље траје, а бројке се нон стоп смењују, углавном у корист Трампа.