few clouds
-1°C
08.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Папа замолио да се не избацују монаси Украјинске православне цркве

15.03.2023. 13:19 13:22
Пише:
Фото: pixabay.com

ВАТИКАН: Папа Фрања позвао је данас на "поштовање" верских локација у Украјини, указујући на то да се монаси манастира Украјинске православне цркве (УПЦ) суочавају са исељавањем.

Украјинске власти су дале УПЦ крајњи рок 29. март да иселе свој штаб из комплекса Кијевска Печерска Лавра, у последњем у низу потеза против цркве за коју власти у Кијеву тврде да је проруска и да сарађује са Москвом, преноси Ројтерс.

Осврћући се на манастир Лавра, папа је замолио "зараћене стране у Украјини да поштују верска места" и поздравио људе који посвећују своје животе молитви, "које год да су вероисповести".

Недавно је руски патријарх Кирил замолио папу и остале верске лидере да утичу на Украјину да прекине са прогоном припадника УПЦ.

Пише:
Пошаљите коментар