overcast clouds
3°C
07.02.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Бивши пакистански премијер Кан ухапшен у згради суда

09.05.2023. 12:37 12:38
Пише:
Фото: AP Photo/Anjum Naveed

ИСЛАМАБАД: Бивши пакистански премијер Имран Кан ухапшен је током саслушања у суду у Исламабаду, где се појавио због оптужби за више случајева корпуције.

Из његове партије Терек-е-Инсаф саопштено је да су Кана у просторијама суда ухапсили агенти Националног бироа за одговорност, државног тела за борбу против корупције, преноси АП.

Високи званичник те странке, Фавад Чаудри је саопштио да је Кан извучен из суда и да су га владини агенти увукли у полицијски аутомобил, те да се Кан сада налази у притвору.

Он је хапшење описао као ''отмицу''.

Званичници антикорупцијског тела рекли су да је Национални биро за одговорност издао налог за хапшење Кана прошле недеље у посебном случају корупције, и да према налогу није предвиђена могућност плаћања кауције.

Пакистанска телевизија ГЕО емитовала је слике на којима се види како Кана снаге безбедности убацују у оклопно возило.

Кан је збачен са власти изгласавањем неповерења у априлу прошле године.

Он је тврдио да је његово свргавање било незаконито и западна завера и водио је кампању против владе свог наследника, премијера Шабаза Шарифа, захтевајући превремене изборе.

 

Пише:
Пошаљите коментар
Имран Кан погођен из ватреног оружја

Имран Кан погођен из ватреног оружја

03.11.2022. 13:03 13:05