scattered clouds
17°C
25.03.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Бајден примио трећу дозу Фајзерове вакцине

27.09.2021. 20:26 20:27
Пише:
Фото: Амерчки председник Џо Бајден Фото: AP Photo/Susan Walsh

ВАШИНГТОН: Председник САД Џозеф Бајден примио је данас трећу дозу вакцине против ковида-19, неколико дана након што су савезна регулаторна тела препоручила давање треће дозе Фајзерове вакцине Американцима старијим од 65 година и онима који имају додатна обољења.

"Најважнија ствар коју морамо да урадимо је да вакцинишемо више људи", рекао је Бајден пре него што је добио трећу дозу вакцине и додао да није имао нуспојаве након прве и друге вакцинације, пренео је АП.

Бајден (78) је добио прву дозу вакцине 21. децембра, а другу дозу три недеље касније 11. јануара, заједно са супругом Џил Бајден, пренео је АП.

Он је рекао да ће ускоро трећу дозу примити и његова супруга.

Готово 2,66 милиона Американаца примило је трећу дозу Фајзерове вакцине од средине августа, пренели су Амерички центри за конторлу и превенцију болести (ЦДЦ).

Око 100 милиона Американаца је у потпуности вакцинисано против ковид-19.

Америчка регулаторна тела препоручила су примање треће дозе шест месеци након примања друге дозе вакцине.

Пише:
Пошаљите коментар