13°C
27.10.2024.
117.0652
108.1434

ВОЈВОДИНА ПОКЛЕКЛА У ПОСЛЕДЊОЈ ЧЕТВРТИНИ против Вукова у Регионалној А1 лиги за ватерполисте

27.10.2024. 20:17 22:04
vk vojvodina

Ватерполисти Војводине забелижили су четврти пораз у Регионалној А1 лиги.

Ватерполисти Војводине забелижили су четврти пораз у Регионалној А1 лиги у исто толико утакмица. Млади састав Војводине поражен је од Вукова у свом базену са 15:9, али је далеко искуснијој и јачој екипи пружио јак отпор у три четвртине.

Добро су Новосађани почели утакмицу и после почетног вођства гостију успели да направе преокрет и поведу са 2:1. Но, искуснији састав из Београда успео је да врати резултат и да први део игре заврши са минималном предношћу од 4:3. На почетку другог дела гости су искористили осцилације у игри младог састава Војводине и успели да се одлепе на "плус три" (6:3). Али, нису успели и да сломе отпор домаћина. Успели су Новосађани да поново ухвате прикључак, али су у финишу примили гол из петерца, па се на велики одмор отишло с предношћу Вукова од 7:5.

У наставку Новосађани су почели да губе снагу и да греше, што су гости искористили и успели да се серијом од 3:0 одлепе на 11:6. Мислили су да су успели да сломе отпор Војводине, али домаћи се нису предавали. Поново су заиграли боље, збили редове и успели да серијом од 3:0 смање на 11:9 пред последњу деоницу. Тек у четвртој четвртини Београђани су коначно успели да сломе отпор младог тима Војводине и укњиже нову победу. Серијом од 4:0 побегли су на 15:9, а при том Новосађани нису успели да искористе своје прилике с играчем више. У финишу обе екипе су попустиле темпо и уследила је серија грешака на обе стране.

Војводина - Вукови 9:15 (3:4, 2:3,4:4, 0:4)

НОВИ САД: Базен Слана бара, гледалаца: 50, судије: Анђелић и Бељин (Србија). Играч више: Војводина 10 (2), Вукови 11 (5). Петерци: Војводина 2 (2), Вукови 4 (4).

ВОЈВОДИНА: Попадић, Марић, Каралић 2, Дробњаковић 1, Зелић, Рончевић 1, Блажевић, Хрговић, Калинић 4, Бршећански 1, Лалић, Васовић, Слијепчевић, Вујовић.

ВУКОВИ: Некрадин, Мараш, Конатар 1, Грбовић, Гак 1, Мунћан, Гогов 7, Кенаи, Љубеновић 1, Чорић 4, Вујковић, Пелеш, Шуша, Александроу.

Г. Маленовић

Регионална А1 лига

Б група

Треће коло: Војводина - Земун 10:11, Наис - Партизан 20:21, Вукови - Пролетер 17:9, Будућност - Катаро 11:15. Четврто коло: Војводина - Вукови 9:15, Наис - Стари град 14:16, Пролетер - Земун сутра у 21 час.

1. Вукови       4          4          0          56:39   12

2. С. град        3          3          0          46:29   9

3. Партизан    3          3          0          67:38   9

4. Земун          3          2          1          30:32   6

5. Катаро        3          1          2          36:35   3

6. Будућност  3          1          2          33:34   3

7. Наис           2          0          2          34:37   0

8. Војводина  4          0          4          36:60   0