VOJVODINA POKLEKLA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI protiv Vukova u Regionalnoj A1 ligi za vaterpoliste

27.10.2024. 20:17 22:04
vk vojvodina

Vaterpolisti Vojvodine zabeližili su četvrti poraz u Regionalnoj A1 ligi.

Vaterpolisti Vojvodine zabeližili su četvrti poraz u Regionalnoj A1 ligi u isto toliko utakmica. Mladi sastav Vojvodine poražen je od Vukova u svom bazenu sa 15:9, ali je daleko iskusnijoj i jačoj ekipi pružio jak otpor u tri četvrtine.

Dobro su Novosađani počeli utakmicu i posle početnog vođstva gostiju uspeli da naprave preokret i povedu sa 2:1. No, iskusniji sastav iz Beograda uspeo je da vrati rezultat i da prvi deo igre završi sa minimalnom prednošću od 4:3. Na početku drugog dela gosti su iskoristili oscilacije u igri mladog sastava Vojvodine i uspeli da se odlepe na "plus tri" (6:3). Ali, nisu uspeli i da slome otpor domaćina. Uspeli su Novosađani da ponovo uhvate priključak, ali su u finišu primili gol iz peterca, pa se na veliki odmor otišlo s prednošću Vukova od 7:5.

U nastavku Novosađani su počeli da gube snagu i da greše, što su gosti iskoristili i uspeli da se serijom od 3:0 odlepe na 11:6. Mislili su da su uspeli da slome otpor Vojvodine, ali domaći se nisu predavali. Ponovo su zaigrali bolje, zbili redove i uspeli da serijom od 3:0 smanje na 11:9 pred poslednju deonicu. Tek u četvrtoj četvrtini Beograđani su konačno uspeli da slome otpor mladog tima Vojvodine i uknjiže novu pobedu. Serijom od 4:0 pobegli su na 15:9, a pri tom Novosađani nisu uspeli da iskoriste svoje prilike s igračem više. U finišu obe ekipe su popustile tempo i usledila je serija grešaka na obe strane.

Vojvodina - Vukovi 9:15 (3:4, 2:3,4:4, 0:4)

NOVI SAD: Bazen Slana bara, gledalaca: 50, sudije: Anđelić i Beljin (Srbija). Igrač više: Vojvodina 10 (2), Vukovi 11 (5). Peterci: Vojvodina 2 (2), Vukovi 4 (4).

VOJVODINA: Popadić, Marić, Karalić 2, Drobnjaković 1, Zelić, Rončević 1, Blažević, Hrgović, Kalinić 4, Bršećanski 1, Lalić, Vasović, Slijepčević, Vujović.

VUKOVI: Nekradin, Maraš, Konatar 1, Grbović, Gak 1, Munćan, Gogov 7, Kenai, Ljubenović 1, Čorić 4, Vujković, Peleš, Šuša, Aleksandrou.

G. Malenović

Regionalna A1 liga

B grupa

Treće kolo: Vojvodina - Zemun 10:11, Nais - Partizan 20:21, Vukovi - Proleter 17:9, Budućnost - Kataro 11:15. Četvrto kolo: Vojvodina - Vukovi 9:15, Nais - Stari grad 14:16, Proleter - Zemun sutra u 21 čas.

1. Vukovi       4          4          0          56:39   12

2. S. grad        3          3          0          46:29   9

3. Partizan    3          3          0          67:38   9

4. Zemun          3          2          1          30:32   6

5. Kataro        3          1          2          36:35   3

6. Budućnost  3          1          2          33:34   3

7. Nais           2          0          2          34:37   0

8. Vojvodina  4          0          4          36:60   0