105.2585

Рвачима суботичког Спартака 24. титула

02.12.2017. 22:06 22:10
Извор: Dnevnik.rs

Рвачи Спартака из Суботице у финалу плејофа вечерас су савладали Пролетер из Зрењанина 5:3 и освојили титулу екипног сениорског првака Србије. За Спартак је ово 24.титула државног првака. Треће место освојио је београдски Партизан резултатом 4:4 против Новог Сада, али је имао више победа тушем.

Prеthodno у полуфиналним окршајима Суботичани су били успешнији од Новог Сада 6:2, док је Пролетер истим резултатом савладао Партизан.

У финалном мечу који је био прави спектакл за око 300 љубитеља рвања у суботичкој Хали спортова евиднетно је да Спартак и Пролетер имају уједначене екипе, па су у више борби одлучивале нијане. Пошто је домаћин имао право да одређује редослед којим ће се одвијати борбе по категоријама, код резултата 4:3 за Спартак у категорији до 77 килограма на мегдан Олимпијском шампиону Давору Штефанеку изишао је Горан Сремац, који се није уплашио, него је у првој рунди чак имао повољан резултат 1:1, да би иако са повредом Штефанек ефектним захватом на плећа положио противника за тријумф Спартака.

Неизвесно је било у мечу за треће место, у коме је при нерешеном резултату одлучујуће било што Новосађани нису имали представника у категорији до 82 килограма.

Спартак – Пролетер  5:3

СУБОТИЦА: Хала спортова, гледалаца 300. Судије: Р. Леринц (Кањижа), М. Вукић и Д. Перовић (Београд).

РЕЗУЛТАТИ: 60 кг: Газдаг . Коломпар 1:0 (4:2), 67 кг: Нађ – Фрис 0:1 (1:1), 72 кг: Максимовић – М. немеш 1:0 (1:1), 77 кг: Штефанек – Сремац 1:0 (туш у 5.минуту), 82 кг: Чикош – В. Немеш 0:1 (тенх. туш у 3. минуту), 87 кг: Тот – Чаби 0:1 (техн. туш у 5.минуту), 97 кг: Фрањковић – Петковић 1:0 (туш у 2.минуту), 120 кг: Каџаја – Крењицки 1:0 (техн. туш у 2.минуту).

Партизан – Нови Сад  4:4

СУБОТИЦА: Хала Спортова, гледалаца 300. Судије: В. Цуцић Пипрески, Н. Торбица (Зрењанин) и В. Буљовчић (Суботица).

РЕЗУЛТАТИ: 60 кг: Фридавс – Зељковић 1:0 (техн. туш у 2.минуту), 67 кг: Дешић – Лацковић (техн.туш у 2.минуту), 72 кг: Велимировић – Вуковић 0:1 (1:5), 77 кг: Ерски – Штајер 1:0 (2:2), 82 кг: Булатовић (Партизан) 1:0 без борбе, 87 кг: Перишић – Станкић 0:1 (техн.туш у 6.минуту), 97 кг: Булатовић – Миочиновић 0:1 (технтуш у 6.минуту), 120 кг: Живановић – Павловић 0:1 (3:4).