Rvačima subotičkog Spartaka 24. titula

02.12.2017. 22:06 22:10
Izvor: Dnevnik.rs

Rvači Spartaka iz Subotice u finalu plejofa večeras su savladali Proleter iz Zrenjanina 5:3 i osvojili titulu ekipnog seniorskog prvaka Srbije. Za Spartak je ovo 24.titula državnog prvaka. Treće mesto osvojio je beogradski Partizan rezultatom 4:4 protiv Novog Sada, ali je imao više pobeda tušem.

Prethodno u polufinalnim okršajima Subotičani su bili uspešniji od Novog Sada 6:2, dok je Proleter istim rezultatom savladao Partizan.

U finalnom meču koji je bio pravi spektakl za oko 300 ljubitelja rvanja u subotičkoj Hali sportova evidnetno je da Spartak i Proleter imaju ujednačene ekipe, pa su u više borbi odlučivale nijane. Pošto je domaćin imao pravo da određuje redosled kojim će se odvijati borbe po kategorijama, kod rezultata 4:3 za Spartak u kategoriji do 77 kilograma na megdan Olimpijskom šampionu Davoru Štefaneku izišao je Goran Sremac, koji se nije uplašio, nego je u prvoj rundi čak imao povoljan rezultat 1:1, da bi iako sa povredom Štefanek efektnim zahvatom na pleća položio protivnika za trijumf Spartaka.

Neizvesno je bilo u meču za treće mesto, u kome je pri nerešenom rezultatu odlučujuće bilo što Novosađani nisu imali predstavnika u kategoriji do 82 kilograma.

Spartak – Proleter  5:3

SUBOTICA: Hala sportova, gledalaca 300. Sudije: R. Lerinc (Kanjiža), M. Vukić i D. Perović (Beograd).

REZULTATI: 60 kg: Gazdag . Kolompar 1:0 (4:2), 67 kg: Nađ – Fris 0:1 (1:1), 72 kg: Maksimović – M. nemeš 1:0 (1:1), 77 kg: Štefanek – Sremac 1:0 (tuš u 5.minutu), 82 kg: Čikoš – V. Nemeš 0:1 (tenh. tuš u 3. minutu), 87 kg: Tot – Čabi 0:1 (tehn. tuš u 5.minutu), 97 kg: Franjković – Petković 1:0 (tuš u 2.minutu), 120 kg: Kadžaja – Krenjicki 1:0 (tehn. tuš u 2.minutu).

Partizan – Novi Sad  4:4

SUBOTICA: Hala Sportova, gledalaca 300. Sudije: V. Cucić Pipreski, N. Torbica (Zrenjanin) i V. Buljovčić (Subotica).

REZULTATI: 60 kg: Fridavs – Zeljković 1:0 (tehn. tuš u 2.minutu), 67 kg: Dešić – Lacković (tehn.tuš u 2.minutu), 72 kg: Velimirović – Vuković 0:1 (1:5), 77 kg: Erski – Štajer 1:0 (2:2), 82 kg: Bulatović (Partizan) 1:0 bez borbe, 87 kg: Perišić – Stankić 0:1 (tehn.tuš u 6.minutu), 97 kg: Bulatović – Miočinović 0:1 (tehntuš u 6.minutu), 120 kg: Živanović – Pavlović 0:1 (3:4).