107.9121

РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ САВЛАДАЛИ РАДНИЧКИ У КРАГУЈЕВЦУ: Воркапић бројао до 14

18.10.2024. 20:15 20:29
2

Рукометаши Војводине савладали су крагујевачки Раднички са 36:24 (17:13) у шестом колу Суперлиге Србије.

Крагујевчани су одлично су почели меч, играли су без страха против фаворита и повели су са 5:2 након седам минута игре. Очекивано, Воша с еконсолидовала, контрама је преко крила, поготово левог „разбила“ противника и анулирала предност. Ипак, домаћи су наставили са добром игром и предвођени левим беком Душаном Медићем били су у егалу. Пред одлазак на одмор, затегла се одбрана црвено-белих који су додали гас поново су контре биле главно оружје у нападу чете Бориса Ројевића које су хладнокрвно решавали Воркапић и Сеса.

У наставку сусрета домаћи су и даље пружали јак отпор, али је Воша диктирала темпо и одржавала предност. Важну улогу одиграо је као по мобичају организовао нападе и имао добру сарадњу са осталим члановима тима, али је имао и добро шутерско вече. Није се предавао Раднички, није дозволио да га шампион Србије убедљиво порази пред домаћом публиком. Војводина је однела бодове у Нови Сад, али су их Шумадинци намучили.

Раднички – Војводина 24:36 (13:17)

КРАГУЈЕВАЦ: Хала Језеро, гледалаца: 250. Судије: М. Јевтић и Ђ. Јевтић (Лазаревац). Седмерци: Раднички 6 (5), Војводина 3 (3). Искључења: Раднички 7, Војводина 14 минута.

РАДНИЧКИ: Гемаљевић (3 одбране), Петровић (7 одбрана), Вељковић, Маљевић 6, Колаковић, Барбуловић, Мутавџић 1, Мојсиловић, Медић 7 (5), Касаловић, Баруџић 2, Карановић 1, Станојев 2, Витошевић, Ђукић 1, Барјактаревић 3.

ВОЈВОДИНА: Трнавац (12 одбрана, 1 седмерац), М. Драшко, Воркапић 14 (3), Милић, Вуковљак, Да Силва 2, Пушица, Рађеновић 1, Николић 2, Додић 2, Предовић, Ђорђић 1, Кавчић 3, Сеса 5, Пуховски 6, Јовановић.