RUKOMETAŠI VOJVODINE SAVLADALI RADNIČKI U KRAGUJEVCU: Vorkapić brojao do 14

18.10.2024. 20:15 20:29
2

Rukometaši Vojvodine savladali su kragujevački Radnički sa 36:24 (17:13) u šestom kolu Superlige Srbije.

Kragujevčani su odlično su počeli meč, igrali su bez straha protiv favorita i poveli su sa 5:2 nakon sedam minuta igre. Očekivano, Voša s ekonsolidovala, kontrama je preko krila, pogotovo levog „razbila“ protivnika i anulirala prednost. Ipak, domaći su nastavili sa dobrom igrom i predvođeni levim bekom Dušanom Medićem bili su u egalu. Pred odlazak na odmor, zategla se odbrana crveno-belih koji su dodali gas ponovo su kontre bile glavno oružje u napadu čete Borisa Rojevića koje su hladnokrvno rešavali Vorkapić i Sesa.

U nastavku susreta domaći su i dalje pružali jak otpor, ali je Voša diktirala tempo i održavala prednost. Važnu ulogu odigrao je kao po mobičaju organizovao napade i imao dobru saradnju sa ostalim članovima tima, ali je imao i dobro šutersko veče. Nije se predavao Radnički, nije dozvolio da ga šampion Srbije ubedljivo porazi pred domaćom publikom. Vojvodina je odnela bodove u Novi Sad, ali su ih Šumadinci namučili.

Radnički – Vojvodina 24:36 (13:17)

KRAGUJEVAC: Hala Jezero, gledalaca: 250. Sudije: M. Jevtić i Đ. Jevtić (Lazarevac). Sedmerci: Radnički 6 (5), Vojvodina 3 (3). Isključenja: Radnički 7, Vojvodina 14 minuta.

RADNIČKI: Gemaljević (3 odbrane), Petrović (7 odbrana), Veljković, Maljević 6, Kolaković, Barbulović, Mutavdžić 1, Mojsilović, Medić 7 (5), Kasalović, Barudžić 2, Karanović 1, Stanojev 2, Vitošević, Đukić 1, Barjaktarević 3.

VOJVODINA: Trnavac (12 odbrana, 1 sedmerac), M. Draško, Vorkapić 14 (3), Milić, Vukovljak, Da Silva 2, Pušica, Rađenović 1, Nikolić 2, Dodić 2, Predović, Đorđić 1, Kavčić 3, Sesa 5, Puhovski 6, Jovanović.