17.10.2023. 23:08 23:13
Извор: RK Alkaloid

Алкалоид - Војводина 26:31 (13:15)

(Од нашег специјалног извештача)

Лепша премијера у Лиги Европе није могла да се замисли за српског рукометног шампиона. Војводина је у другорангираном европском клупском такмичењу, у првом мечу Групе Ф, савладала у гостима скопски Алкалоид и направила веома важан брејк на путу до друге позиције на табели, која их води у наредну фазу Лиге Европе.

Новосађани су од првог звука сирене јасно ставили до знања домаћину да су дошли по оба бода. Преузели су резултатско преимућство, које су све време одржавали. Предност од три до пет голова разлике у првом делу могла је да буде и већа да нису у неколико наврата олако шутирали ка голу Скопљанаца, чији је голман Трајкоски без потешкоћа заустављао њихове „пројектиле“ и навијаче доводио до делиријума.

Срчаном игром у одбрани, чак четири играча Војводине, послата су врло брзо на клупу за хлађење, што је олакшавало домаћину да одржава колико – толико пристојан заостатак. Вихорно крило Војводине Вукашин Воркапић као врхунски уметник постизао је ефектне голове, неке и из мртвог угла, а био је стопостотан са линије седам метара. Победничку игру Новосађана креирао је Барис Пуховски који је средином другог полувремена ухватио победнички ритам (26:19) и заплесао рукометни валцер који су одлично пратили бекови Милан Милић, Азиз и Грегор Оцвирк.

У већем делу сусрета два Миљана, Вуковљак и Пушица, су одлично командовали одбрамбеним редовима екипе. Њихови саиграчи су били изузетно пожртвовани, а уз то вешто затварајући пролазе најопаснијим нападачима Алкалоида. Свакако заслуге за високо вођство припадају двојици чувара мреже, на првом месту Андреју Трнавцу, али и Франу Лучину.

У финишу сусрета, у последња три минута, изабраници Бориса Ројевића дозволили су себи тај луксуз да им се домаћин приближи на два гола разлике (25:27). И у тим тренуцима они нису паничили, већ су додали гас таман онолико колико је било потребно да утишају 2.500 гледалаца и искористе прилику да направе брејк и такмичење у Лиги Европе започну на најлепши начин.

У следећем колу, у уторак, на Сланој бари дочекује данског представника Силкеборг (20.45), а пре тога у petakk од 18 сати домаћини су Пролетеру у домаћој Суперлиги. У другом мечу Силкеборг је победио Ла Риоху 34:25.

Јово Галић

СКОПЉЕ: Спортски центар „Јане Сандански, гледалаца: 2.560, судије: Болић и Хурич (Аустрија), седмерци: Алкалоид 9 (5), Војводина 5 (5), искључења: Алкалоид 6, Војводина 12 минута.

АЛКАЛОИД: Џонов 8 (2), Маркоски 1, Младеновић, Серафимов 4 (3), Стојчевић, Стојковић, М. Митев 5 (2), Ђорђијев 1, Велковски 1, Омерагић, Бинго 5, Кофлоски, Петковски, Савревски 1, Ромеро (1 одбрана), Трајкоски (10 одбрана).

ВОЈВОДИНА: Лучин (2 одбране,1 седмерац), Шијан, Воркапић 8 (5), Милић 6, Оцвирк 2, Вуковљак, Азиз 3, Трнавац (14 одбрана, 1 седмерац), Миленковић 3, Сунајко, Пушица, Рађеновић, Пешић 1, Роган 2, Пуховски 6, Шуиреф.