17.10.2023. 23:08 23:13
Izvor: RK Alkaloid

Alkaloid - Vojvodina 26:31 (13:15)

(Od našeg specijalnog izveštača)

Lepša premijera u Ligi Evrope nije mogla da se zamisli za srpskog rukometnog šampiona. Vojvodina je u drugorangiranom evropskom klupskom takmičenju, u prvom meču Grupe F, savladala u gostima skopski Alkaloid i napravila veoma važan brejk na putu do druge pozicije na tabeli, koja ih vodi u narednu fazu Lige Evrope.

Novosađani su od prvog zvuka sirene jasno stavili do znanja domaćinu da su došli po oba boda. Preuzeli su rezultatsko preimućstvo, koje su sve vreme održavali. Prednost od tri do pet golova razlike u prvom delu mogla je da bude i veća da nisu u nekoliko navrata olako šutirali ka golu Skopljanaca, čiji je golman Trajkoski bez poteškoća zaustavljao njihove „projektile“ i navijače dovodio do delirijuma.

Srčanom igrom u odbrani, čak četiri igrača Vojvodine, poslata su vrlo brzo na klupu za hlađenje, što je olakšavalo domaćinu da održava koliko – toliko pristojan zaostatak. Vihorno krilo Vojvodine Vukašin Vorkapić kao vrhunski umetnik postizao je efektne golove, neke i iz mrtvog ugla, a bio je stopostotan sa linije sedam metara. Pobedničku igru Novosađana kreirao je Baris Puhovski koji je sredinom drugog poluvremena uhvatio pobednički ritam (26:19) i zaplesao rukometni valcer koji su odlično pratili bekovi Milan Milić, Aziz i Gregor Ocvirk.

U većem delu susreta dva Miljana, Vukovljak i Pušica, su odlično komandovali odbrambenim redovima ekipe. Njihovi saigrači su bili izuzetno požrtvovani, a uz to vešto zatvarajući prolaze najopasnijim napadačima Alkaloida. Svakako zasluge za visoko vođstvo pripadaju dvojici čuvara mreže, na prvom mestu Andreju Trnavcu, ali i Franu Lučinu.

U finišu susreta, u poslednja tri minuta, izabranici Borisa Rojevića dozvolili su sebi taj luksuz da im se domaćin približi na dva gola razlike (25:27). I u tim trenucima oni nisu paničili, već su dodali gas taman onoliko koliko je bilo potrebno da utišaju 2.500 gledalaca i iskoriste priliku da naprave brejk i takmičenje u Ligi Evrope započnu na najlepši način.

U sledećem kolu, u utorak, na Slanoj bari dočekuje danskog predstavnika Silkeborg (20.45), a pre toga u petakk od 18 sati domaćini su Proleteru u domaćoj Superligi. U drugom meču Silkeborg je pobedio La Riohu 34:25.

Jovo Galić

SKOPLJE: Sportski centar „Jane Sandanski, gledalaca: 2.560, sudije: Bolić i Hurič (Austrija), sedmerci: Alkaloid 9 (5), Vojvodina 5 (5), isključenja: Alkaloid 6, Vojvodina 12 minuta.

ALKALOID: Džonov 8 (2), Markoski 1, Mladenović, Serafimov 4 (3), Stojčević, Stojković, M. Mitev 5 (2), Đorđijev 1, Velkovski 1, Omeragić, Bingo 5, Kofloski, Petkovski, Savrevski 1, Romero (1 odbrana), Trajkoski (10 odbrana).

VOJVODINA: Lučin (2 odbrane,1 sedmerac), Šijan, Vorkapić 8 (5), Milić 6, Ocvirk 2, Vukovljak, Aziz 3, Trnavac (14 odbrana, 1 sedmerac), Milenković 3, Sunajko, Pušica, Rađenović, Pešić 1, Rogan 2, Puhovski 6, Šuiref.