117.0955
104.8397

Плеј-оф Аркус лиге: Новосађани повели, следи реванш у Банату

12.05.2023. 19:48 20:04

Рукометаши Војводине савладали су Динамо из Панчева у првом мечу полуфинала Аркус лиге. Изабраници Бориса Ројевића су имали осцилација у игри, али су на крају успели да упишу победу и одрадили су пола посла на путу ка финалу и бирби за титулу шампиона Србије.

Уводни минути сусрета донели су повреде по тв има ђмкјјзд самом фази завршио меч. Војводина се боље снашла на почетку и лакше је долазила до погодака, али су и гости играли солидно и успевали су да претежно са линије седам метара постижу поготке. У првих 30 минута виђено је много грубих фаулова и играчи су били много агресвнији свесни важности меча. Новисађани су до прве осетније предности дошли у 22. минуту сусрета када су са две брзе реализације стигли до четири гола предности (9:5). У редовима домаћина истакао се Мохамед Азиз који је након проблема са повредом коначно подсетио на партије које је пружао у Металопластици и правио је много муке за голмана Панчеваца Немање Марјановића. У финишу првог дела гости су "додали гас" и на одмор су отишли са само голом заостатка.

У наставку сусрета помово је виђена груба игра, чиме је потврђено да је рукомет мушки спорт. Судијски тандем Секулић и Јовандић имао је тежак посао и доста одлука које су изазвале бурну реакцију противника. Војводина је наставила са солидном игром у нападу, док је гранитна одбрана попустила што су Панчевци добро искористили. Такође, голмани бело-црвених су имали лоше вече. Ове сезоне сјајни чувар мреже Фран Лучин није био на препознатљивом нивоу. Резултатска клацкалица се из првог полувремена пренела и у друго где се играло гол за гол. Сјајни бековски тројац домаћих који чине Милан Милић, Грегор Оцвирк и Борис Пуховски разиграо се и носио је игру. Гости су због црвеног картона Уроша Павловића у 40. минуту остали са само четири играча у пољу, али Војводина то није искористила и промашила је неколико зицера у том периоду. Уследио је фестивал искључења на обе стране, игра је неколико пута била прекидана, а црвени картон добио је и играч Војводине и сениорски репрезентативац Србије Лука Роган. Константно су домаћи били у вођству, али су се храбри Панчевци одлично држали и дисали су им за вратом. У финишу Зрењанинац Бранко Томић одменио је Пуховског и организовао је нападе Војводине, а на голу се разбранио хрватски интернационалац Фран Лучин и показао да је најбољи када је то најпотребније. Ношени подршком са трибина и уз добру игру у важним моментима Новосађани су уписали победу и повели у серији са 1:0.

Наредни меч Војводина и Динамо одиграће у Панчеву 16. маја од 18 сати, док је евентуална трећа утакмица заказана за 20. мај за 19. 30 часова на Сланој бари.

Војводина - Динамо 26:23 (12:11)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 200. Судије: Секулић и Јовандић (Панчево). Седмерци: Војводина 5 (2), Динамо 5 (5). Искључења: Војводина 12, Динамо 12 минута. Црвени картони: Урош Павловић у 40. минуту за Динамо, а Лука Роган у 48. минуту за Војводину.

ВОЈВОДИНА: Лучин (8 одбрана), Васић 2 (1), Милић 3, Оцвирк 2 (1), Вуковљак, Азиз 4, Миленковић 5, Пушица 1, Арсенић, Рађеновић 1, Пешић 1, Томић, Куртеш, Роган 2, Грозданић 2, Пуховски 3.

ДИНАМО: Марјановић (7 одбрана, 1 седмерац), Дорњеи, Перовић 2 (1), Станић, Челица 3, Јездимировић 2, Ивезић (1 одбрана, 1 седмерац), Новаковић, Чабрило 5, Павловић 1, Урта, Голубовић 1, Костадиновић 2, Радовић, Милошевић, Сунајко 7 (4).